Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki elárulná nekem, hogy...

Valaki elárulná nekem, hogy mit menősködnek sokan ezzel a semmirekellő linux-szal?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ráerőltetik a hallgatókra, de a legtöbbre ráerőltetni sem kell, mert milyen nagynak érzik magukat, amikor kódokat írogatnak be a parancssorba. Amikor megkérdezem, hogy mégis mi a jó fenéért nyomatják ennyire ezt a sz*rt, akkor leghathatósabb érvnek azt mondják, hogy azért, mert ingyenes. Valóban ez lenne a titka? Szóval az a magyarázat, hogy smucigok az oktatók?


Én mindent meg tudok csinálni windows-on, amit ők linuxon. Csak én nem egy undorító környezetben dolgozom, márpedig a linuxtól az embernek az életkedve is elmegy.



2014. nov. 17. 18:28
1 2
 1/19 tabaki ***** válasza:
95%
Le vagy maradva 15 évvel.
2014. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha megismered a linux alapjait akkor más lesz a véleményed
2014. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

"Én mindent meg tudok csinálni windows-on, amit ők linuxon."


Nem csak asztali számítógépek vannak a világon. Nézz meg egy windows alapú szervert, vagy egy windows alapú telefont, és próbáld a röhögést visszatartani.


Egyébként mindenki használjon azt, amit szeretne. Vedd észre, hogy miközben azt írod, hogy milyen undorító, hogy egyesek hogy érvelnek a linux mellett, te közben itt ugyanazt csinálod pepitában a windows mellett.

2014. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lemaradva 15 évvel. Én gyönyörűen megcsinálok mindent Matlab-ban, ami kell. Programot is tudok írni a CodeBlocks-al. Az, hogy parancssorból indítsak el egy programot, nekem nem hiányzik.
2014. nov. 17. 18:45
 5/19 A kérdező kommentje:

3:

Jogos. De én most a sima asztali számítógépekre/laptopokra szorítkozom, amit az ember mindennap használ.

2014. nov. 17. 18:45
 6/19 tabaki ***** válasza:
95%
Hááát, én egyszerűen az ikonjukkal indítom a programokat, de ha te állítod, hogy erre a fortélyra nem jöttél rá magadtól, készséggel elhiszem.
2014. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Ha valakinek van érve a linux mellett (laptopra), hogy miért annyival profibb, mint a windows és miért kell azt lenézni, azt szívesen meghallgatnám.
2014. nov. 17. 18:51
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Igazából kevés dolog van, amiben a windows "jobb". Játékok, pár "ipari" program, és persze a kinézet. Cserébe sok pénzbe kerül, amatőr felhasználók kezében pillanatok alatt elárasztják a vírusok. Aztán ott van az, hogy nem alakítható. Nézd meg a windows 8-at, vagy akár a 10-et is. Hiába az ellenállás, nyomják a felhőt, a metró szarokat, és az embereknek minimális beleszólása van.
2014. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 tabaki ***** válasza:
91%
Itt egyelőre neked fáj a linux, de annyira, hogy inkább valótlanságokat állítasz róla, csak, hogy legyen miért utálnod. Én speciel több szempontból kényelmesebbnek és előnyösebbnek találom, de semmi bajom azzal, ha te a Windowst preferálod. Váljék egészségedre!
2014. nov. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9:

Én pont ezekre lennék kíváncsi. Miért előnyösebb, kényelmesebb, miért jobb szerinted a linux?

2014. nov. 17. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!