Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki elárulná nekem, hogy...

Valaki elárulná nekem, hogy mit menősködnek sokan ezzel a semmirekellő linux-szal?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ráerőltetik a hallgatókra, de a legtöbbre ráerőltetni sem kell, mert milyen nagynak érzik magukat, amikor kódokat írogatnak be a parancssorba. Amikor megkérdezem, hogy mégis mi a jó fenéért nyomatják ennyire ezt a sz*rt, akkor leghathatósabb érvnek azt mondják, hogy azért, mert ingyenes. Valóban ez lenne a titka? Szóval az a magyarázat, hogy smucigok az oktatók?


Én mindent meg tudok csinálni windows-on, amit ők linuxon. Csak én nem egy undorító környezetben dolgozom, márpedig a linuxtól az embernek az életkedve is elmegy.



2014. nov. 17. 18:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Indul a Linux vs. Windows meccs, rég volt már:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..

2014. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 tabaki ***** válasza:

Elkéstem... :)

No igen, ennyi várható ettől a kérdéstől is.

2014. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

De akkor sem értem, hogy minek kell valakire ráerőltetni ezt az ún. operációs rendszert.

Az egyetemen a laborban az összes gépen ez a linux van. Az előző alkalmon semmit nem tudtam csinálni, mert gőzöm nem volt róla, hogyan kell kezelni.

Windows-ban tök egyszerű: csinálok egy excel táblázatot, aminek az egyik oszlopába az X értékeket, a másik oszlopába pedig az Y értékeket írom. Ezt importálom Matlab-ba, ahol ábrázolom, görbét illesztek stb. Na de ezt linuxban? Ott azzal a nevetséges gnuplot-tal kell szerencsétlenkedni, aminek a hallatán eleve elnevetem magamat.

Most elhatároztam, hogy az asztali gépemre felteszem ezt az ubuntut vagy mit, de ezt még feltenni sem lehet rendesen. Hibaüzenet hibaüzenet hátán. Ennél prolibb op-rendszert ki sem lehetett volna találni.

2014. nov. 17. 19:17
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egyetemre jársz, valószínűleg nem vagy egy buta ember. Próbáld megérteni, hogy a Linux az INGYENES szoftver és hogy az egyetem mennyit spórol vele.


Vagy próbáld meg más szemszögből dolgot: nem szereted a linuxot? Miért? Mert nem ismered. Itt a nagy lehetőség, hogy megismerd. És akkor már két operációs rendszerben leszel profi.

2014. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem semmi stílusod van...mit csinálsz te az egyetemen? Takarítasz?

Az hogy nem tudod kezelni ha nem ismered, teljesen érthető, így van ezzel mindenki aki egy új operációs rendszerrel, vagy programmal találkozik. De ebből azt a következtetést levonni, hogy ez egy proli op.rendszer...

A telepítési nehézségeid is furcsák, az Ubuntunál könnyebben telepíthető rendszer nem sok van, gyakorlatilag bolondbiztos. De a megpróbáltatásaidnak még nincs vége, készülj fel arra, hogy a telepítés után (ha sikerül) NEM LESZ HANGJA. Pfúúúj...mert ez egy szar.

(Nem segítek a megoldásban.)

2014. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező, egyetértek veled, én is inkább a Windows felé hajlok.


Viszont az azért érdekes, hogy az elmúlt évtizedben a Linux feltűnően nem sokat erősödött.

2014. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 tabaki ***** válasza:
Nem akarásnak nyögés a vége. Linux alatt is tudsz Excel-táblázatot készíteni, Mathlabot használni, de láthatólag semmi indíttatásod rá. Ne erőltesd.
2014. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kovpet ***** válasza:
100%

"semmit nem tudtam csinálni, mert gőzöm nem volt róla, hogyan kell kezelni"


Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.


Nem értesz hozzá, tehát a Linux a semmirekellő, még véletlenül sem te vagy a hibás. Politikusnak készülsz, ugye?

2014. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%

Általánosan elmondható az összes Linux disztribúcióról , hogy sokkal felhasználóbarátabbak mint a windows. Linuxra eleve sokféle kezelőfelület érhető el , példának okáért: Gnome , KDE, XFCE, Unity, LXDE, Cinnamon , Mate). Most azokat soroltam fel amiket már használtam is , közülük nekem az xfce és a KDE tetszett meg , gyengébb gépeken előbbit , erősebbeken utóbbit preferálom az adott disztribúcióhoz. Amit mondani akarok ezzel az , az , hogy ha windowst használsz semmilyen beleszólásod nincs a rendszer kinézetébe (azt ne tekintsük beleszólásnak , hogy betudsz hozzá állítani saját háttérképet meg , hogy az aero felületet kitudod kapcsolni). Linuxnál sokkal inkább a felhasználó kezében van az irányítás , jó példa erre az Ubuntu unity felülete , bár van akinek tetszik , de én úgy látom , hogy a többségnek nem. Könnyedén lelehet cserélni bármelyik másik felületre.

Ha teszem azt valakinek a gépe nem elég erős például a win7 futtatásához , akkor , ha továbbra is winhez ragaszkodik 2 megoldás áll előtte: használja tovább a régi rendszerét (mondjuk egy XP-t) vagy vesz egy új gépet. Linuxnál ilyen esetben, elég egy másik disztribúcióra váltani , és ugyanazt a felhasználói élményt kapja a user , mivel vannak olyan disztrók amelyek nagyon kevés erőforrással is beérik pl Lubuntu , vagy Puppy Linux ( aero felület , meg a többi csicsa nyilván nem lesz bennük , viszont ugyanolyan jól elvégezhetők velük a mindennapi feladatok) Bár ez már ízlés kérdése , de ami a kinézetet illeti szerintem Linuxon egy KDE felület simán lepipálja win7 vagy 8 kinézetét.

Szerintem az ingyenesség is fontos szempont , Linuxnál pedig nemcsak maga a rendszer ingyenes , hanem kevés kivétellel a telepíthető alkalmazások is azok. Hülye lennék egy forintot is fizetni a ms officeért , mikor használhatom a libreofficet és google drive-ot , ráadásul az ms office abszolút nem tetszik semmilyen szempontból , a pdf fájlokat még olvasni se tudja. Bár ma már létezik a M$ officenak is online változata one drive néven, nagyon nehéz lehetett egy az egybe lekoppintani a google drive-ot.


Számomra fontos a stabilitás és a rendszer gyorsasága , semmi kedvem mindenféle vírusirtóval meg rendszertisztítókkal vacakolni , újratelepítéshez meg pláne nincs. Linuxra nagyon kevés vírus van , és gyakorlatilag semmi esélyed nincs rá , hogy vírusos legyen a géped , mert egyrészt nagyon nehéz vírust írni rá , másrészt a rendszer minden komolyabb változtatáshoz a felhasználó engedélyét kéri.


A win egyetlen előnye , hogy szinte mindegyik elérhető játék futtatható rajta. Viszont most már Linuxon is javult a helyzet , egyre több játék futtatható wine-al vagy playonlinuxal:)


A laptopomon Linux Mint-et futtatok KDE-vel , a régi 7 éves gépemen Xubuntu fut , elégedett vagyok mind a kettővel , nem érzem szükségét annak , hogy lecseréljem őket winre.

2014. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!