Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen egyetemre mennyek,...

Milyen egyetemre mennyek, hogy olyan pályán helyezkedhessek el amiben videókat szerkesztek, vágok? (Ha van ilyen egyetem M. O. -n egyántalán)

Figyelt kérdés
Eléggé jó vagyok videószerkesztésben/vágásban, sőt, nagyon élvezem is ezt a kis hobbit, imádom csinálni, sokszor összedobok egy-egy komolyabb videót, vagy esetleg egy vicces összeállítást az osztályomban történtekről, amit mindig nagyon jól fogadnak az osztálytársaim is. Így úgy döntöttem, úgy ezen a téren szeretnék elhelyezkedni, csak kérdés hogy hova menjek, mit csináljak. (Sony Vegasba vagyok már elég jártas)

2014. nov. 18. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon érdemes ilyet csinálni már, a hülye is le tud manapság tölteni egy Vegast, az A38-nak konkrétan unatkozó háziasszonyok vágják az M1-re a videókat. Elhelyezkedni nem tudsz, mint vágó, nincs olyan cég, ahol fix vágóra van szükség. Freelancernek meg kezdőként nagyon vicces lesz, na. Megpróbálkozhatsz a Színműn bejutni egy vágó osztályba, de nem tudom, mikor indítanak ilyet, amúgy meg tényleg borzasztóan telítve van a szakma. Más egyetemeken is lehet valami multimédia szak, de én azt javaslom, maradjon meg ez egy hobbi neked, legalább élvezni fogod mindig, és nem éhbérért mások f***t szopogatni, hogy vegyenek be a filmjükbe legalább mint elővágó, hogy legyen 2 hónapig mit enned és kifizetni a tartozásaidat, amiket felhalmoztál az előző film vagy meló óta. Nem vidám a válasz? Sorry, ez a rögvalóság, igen magas szinten is, csak nagyobb összegekkel.
2014. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó, tudom, kihagytam a tévés szerkesztőket. A helyzet ugyanez.
2014. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyetértek az előzővel. Főállásként eléggé felejtős Magyarországon, el lehet vele szórakozni, meg kis zsebpénzt szedni, de megélni nem lehet belőle.


Én látványterveket szoktam csinálni mellékesbe, de eléggé ingadozó. Van, hogy beesik egy 2-4 hetes munka, utána pedig hirtelen csend van.


Nekem is hobbinak indult, de nagyon idegesítő mikor áll feletted valaki és csak sorolja, hogy ezt ne így, azt ne úgy. Legyen 2 pixellel beljebb és hasonlók.

2014. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!