Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyire stabil a Windows 8.1?

PlanB777 kérdése:

Mennyire stabil a Windows 8.1?

Figyelt kérdés

Évek óta csak Windows 7-et használtam, nem volt vele semmi bajom. Viszont most felújítottam a gépemet és gondolkodom a Windows 8.1-en.


Milyen tapasztalataitok vannak? Nehéz megszokni?

Mennyire stabil a rendszer? Stabilabb, mint a Windows 7?


Volt-e már nálatok olyan probléma Windows 8.1 alatt, ami miatt újra kellett rakni?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2014. nov. 25. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hááát megoszlanak a vélemények, vannak, akik az XP-ről is kínkeservesen szoktak le, aztán a Windows 7-et istenítik és kihagyják a Windows 8-as szériát, mondván nem jó az a csempefal... :-) ...miközben a Microsoft meg kihagyja a Windows 9-et és egyből a 10-essel jön, le ne maradjon a sznob-zombikat összeterelő Macinthos-tól... :-)


Én már több mint egy éve Windows 8.1-et használok, mindamellett, hogy mindig volt Linux is a gépemen... ...a Windows 8.1-re nekem is az új számítógépem miatt volt szükségem, ez ugyanis gond nélkül felismerte és frissítette a meghajtóprogramokat, ez idő alatt egyszer nem fagyott le és csak akkor szakadt meg a működése, ha jött egy áramszünet! :-)


(egyszer telepítettem újra, de az is az én hibám volt)


Tehát összességében aki nem fosik az új dolgok megismerésétől annak tökéletes rendszer! :-)


(Minden program tökéletesen fut rajta, ami meg nagyon régi, az emulátoron vagy virtuális gépen.)

2014. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lajos54 ***** válasza:

Kényszerűségből (céges gép, előre telepítve) egyik gépemen azt haszálom. Egyre inkább kezdem megszokni, csak arra nem bírok rájönni, hogy a jól megszokott dolgokat miért kellett úgy eldugni, illetve máshova átpakolni.

De azért már egyre jobban kiismerem, igaz, sokat próbálgattam, meg a neten is keresgéltem hozzá leírásokat.

Alapjában véve (ha már megszokta az ember) végülis nem rossz, és (bár ebben a gépnek is van közrejátszása: processzor és memória), elég gyors.

Eltekintve olyan dolgoktól, hogy vannak régebbi (jogtiszta) programjaim, amit nem lehet használni rajta, illetve szintén régebbi, de teljesen jó állapotú hardverek (laser nyomtató, szkenner, digitalizáló hardver (kártya)), amiket nem lehet vele használni, mert ezekhez 8-ra már nincs driver.

Kifektetnem még egyszer sem sikerült :)

2014. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Radeon 6850-es videokártyám van. A Catalyst driver a Windows 7 alatt soha egyetlen problémát nem okoz. 8.1 alatt rendszeresen összeomlik videók, flash tartalmak, esetenként játékok alatt is.


Ezt hosszú időn keresztül teszteltem sok verzióval. Ugyanaz a driver 7 alatt masszívabban fut. Hogy a hiba a driverben van, vagy az oprendszerben, azt nem lehet tudni, de nem is lényeg, mert nekem mint felhasználónak az számít, hogy rendesen működjön a gép, nem az, hogy adott hiba kinek/minek a hibája.

2014. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat ki szokták kapcsolni a windows update-et nem is tudom milyen felindulásból és zokognak, hogy szar a rendszer. (XP-8.1) :DD Hát persze! Semmilyen javítást nem kap meg hozzá.


Ha 8.1-et teszel a gépedre és teljesen lefrissíted, akkor jó lesz. Eleinte voltak gondok, de már több, mint egy éves a rendszer, nagyon sok javítás jött ki hozzá. Ha minden friss, flash, java, van abból is 8.25-ös verzió, de lehet fent egyszerre a 7.71-essel is, nem lehet gond.

2014. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!