Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nevezgeti át önkényesen...

Miért nevezgeti át önkényesen a windows a meghajtókat?

Figyelt kérdés

Van a gépemben egy ssd, ez a rendszer c a neve stimm

Van egy usb-s hdd-m amit szeretnék E-nek nevezni, eszközkezelőben beállítom a torrent is arra van beállítva szépen működik minden..

De ha pl az egyik sata portra dugok egy új hdd-t amin van további 2 partició akkor az egyiket E-nek a másikat H-nak nevezi el...szóval miért nem ad neki egy olyan nevet ami még nem foglalt miért az én általam használt meghajtó nevét aggatja rá az újonnan csatlakoztatott eszközre? Tudom hogyan kell lemezkezelőben átállítani csak tényleg nem értem...


2014. dec. 5. 01:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért mert így programozták le. A meghajtó neve és a meghajtó betűjele két külön dolog. Egyszerűen nem tartották fontosnak, hogy egyedi nevet eszkábáljon a windows automatikusan. Ennyi.

Ha te írnál egy egy millió soros kódot biztos én is találnék benne olyan dolgokat amik nem az én szám íze szerint vannak.

2014. dec. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudj ha leszóltam a windowst csak érdekes-nek találom hogy egy ilyen fejlett rendszer nem képes egy még nem foglalt betűt adni egy újonnan csatlakoztatott hardvernak..úgy látszik túl nagy elvárásaim vannak..na mind1 nekem nem probléma mert való igaz be lehet menni szépen a lemezkezelőbe és vissza lehet állítani én csak azokat sajnálom akiknek ilyenkor segítség kell mert nem tudja hogy most akkor miért nem működik valami...
2014. dec. 5. 01:44
 3/4 anonim ***** válasza:

NEm a szívem csücske a Windows, de valami logika mentén fel kell építeni a meghajtók elnevezéseit. Ha neked kedvezne, akkor másnak esetleg nem. Az USB-s eszközök amúgy is szerintem alacsonyabb prioritással kezelendők és dinamikusabban nevezgeti el őket a Windows.


Gyanítom aikor specifikálták ezt a részt úgy voltak vele, hogy USB-t rányomsz, aztán 10 perc múlva, vagy 1 nap múlva le is veszed, ami meg a gépben van HDD, azt csak nem csatlakoztatod le 10 percenként.


Gondolom én. Persze laikusoknak más, lehet zavaró, én speciel ha ennyire zavarna írnék rá egy szervizt ami megoldja egy életre a problémámat.

2014. dec. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...ugyan kinek és milyen hátránya származna abból ha egy új eszköznek nem az éppen csatlakoztatva lévő eszköz nevét adja(lopja) hanem egy újat..azt hiszem ez még nem lenne olyan ördögtől való:)
2014. dec. 5. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!