Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » SOS! Hány darab olyan számkárt...

SOS! Hány darab olyan számkártyát tud készíteni amelyen páros szám szerepel? Sziasztok! én egy 9 éves kisfiú vagyok. Nem tudok megoldani 1 kérdést!

Figyelt kérdés
Buksi olyan szám kártyákat készít amelyeken a 3,4,6,számkegyekből képzett kétjegyű számok szerepelnek.Minden számjegyet többször is felhasználhat,és a számok azonos számjegyekből is állhatnak.kőszi előre is
2009. okt. 14. 07:51
 1/3 A kérdező kommentje:

bocsi ezt nem írtam oda hogy

a:3 b:4 C:5 D:6

2009. okt. 14. 08:03
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Bocs, de ez utazási kérdés (mert ott tetted fel)?

A második számjegy lehet 4 vagy 6 (hogy páros legyen)ez kétféle lehetőség. Az első számjegy lehet háromféle (3,4,6) A kétféle lehetőséget össze kell szorozni, mert bárhogy kapcsolódhatnak, vagyis 2 szer 3 = 6

Próbáld ki papírcetlikkel!

2009. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem 4, azért mert ott van hogy csak kétjegyű és páros lehet... és akkor 34,36,64,46, vagy esetleg 6 ha lehet a 66 meg a 44 :)
2010. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!