Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a baja a gépemnek,...

Mi lehet a baja a gépemnek, mire utalnak ezek a jelek?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy új alaplapot, amin minden integrált. Én arra gyanakszom, hogy valami baja van a videokártyájának, mert:

- A Windows Movie Maker-ben az előnézeti ablakban csak feketeség van, ha visszanézném, a hang viszont szól. Tehát nem látom, mit alkotok, így meg gáz.


- Szintén ez a program megáll, ha videókat töltök be vágásra. Képeket betesz, videókat nem, lefagy, és a tálcán ott jobbra az ikonok között hol megjelenik, hol eltűnik egy ferde zöld nyíl, azaz villog.


- Futtattam az imént egy tesztprogramot, PCMark, de amikor a video decompression részhez ér, megáll, és ugyanúgy villog ott a zöld nyíl, mint a Movie Makernél.


Kérlek, segítsetek! Már újratelepítettem a videokártya drivert, a Movie Makert, de a probléma maradt. :(

(Egy nem profi lány.)


2010. febr. 1. 10:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és nem reklamálhatok, leóbégatta a fejemet a fószer, ti. nem gyári XP-m van. (Egyébként a rendszer, a programjaim is mind ugyanazok, mint az előző gépemen voltak, és ott szépen ment minden. Megőrülök már.)
2010. febr. 1. 10:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Kodek van a gépen?
2010. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha a kis zöld nyíl (VobSub) villog, akkor valószínűleg nem kevés kodek van a gépén. És pont ez a baj.

Ez nem hardverhiba, hanem kodekütközés.

Kellene a gépen egy teljes kodekresetet csinálni és minden szar kodekpackot letörölni és mélységeiben kiirtani, majd csak a szükséges kodekeket feltenni.

2010. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyedül csak az Ace Mega Codecs Pack van fent. :O
2010. febr. 1. 11:15
 5/6 Hintalow ***** válasza:

Akkor éppen ez lesz a baj, az ace kodek pakk a legnagyobb létező ilyen jellegű kodekgyűjtemény, nagy hátránya az, hogy rengeteg kodeket rak fel, aminek a nagy része felesleges, teleszemeteli a gépet, és ezek összeakadhatnak a multimédiás alkalmazásokkal.

Első lépésként szedd, le, és csak olyan kodeket rakjál fel ami kell, mert az ace, felrak kb 80-100 -at, és ebből jó ha 5-öt használsz.

2010. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazatok volt, hálásan köszönöm! :) Leszedtem a kodeket, nincs fent semmi, mert közben kaptam egy olyan médialejátszót, amihez nem is kell semmiféle külön kodek. Most már működik a Movie Makerem is. :D
2010. febr. 1. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!