Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SOS! Van arra program, ami...

SOS! Van arra program, ami tutira megmondja, hányas verziójú USB portok vannak a gépembe? (lentebb, miért fontos)

Figyelt kérdés

Jelen gépem : marha drága volt, MARHA DRÁGA laptop, és a ráírtak alapján a maga korában (~2-3 éve) topkategória. Elvileg USB3 portnak, a 3 közül LEGALÁBB 1-nek annak kéne lennie.

Erre : 2 GB-ot szeretnék átmásolni egy 900 GB-os USB-s háttértárra, sőt, nem egészen 2 GB-t (1.81 GB körül), és csak pár nagydarab fájl. Erre : több, mint >>40 perc<<, amíg átmásolja.


MONDOM : Nóóóóóómáááális ez??!! Könyörgöm!


Szóval SOS-be kéne egy program, ami eldönti, hogy mire dobtam ki annyi pénzt. Kérem, valaki, segítsen!



2014. dec. 9. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nyugi. aida részletes leírást ad.
2014. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"USB-s háttértárra"

...és ennek mennyi az írási sebessége?- talán itt kéne kezdeni, nem?

2014. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy más USB-s merevlemeznél is ugyanez a probléma. Elég régóta. Valószínűleg mindig is ez volt.

Pendrive-oknál úgyszintén ilyen lassú.


Csak most már eljött az idő, amikor most úgy döntöttem, hogy megőrülök.

Más sokkal jobban megőrül, van, aki a munkahelyén is szétveri a számítógépét és a közös szkennert, csak azért, mert az leköpi tintával. Akkor ez nekem is kijár, ha már 300.000-et dobtam ki, és annyit kaptam érte, ami jó, ha 50.000-et ér.

2014. dec. 9. 19:44
 4/11 anonim ***** válasza:

nos, mivel a w7 alapból nem támogatja az usb3-at, nagy eséllyel driver gond. felmész a gyártó honlapjára, megekresed a géped, letöltöd hozzá az usb3-as drivert és menni fog. Ha w8-ad van, akkor szopás, mert azalatt mennie kellene.

És persze fontos tudni, hogy a rákötött háttértárak támogatják-e egyáltalán az usb3-as szabványt és persze nem árt ntfs-el megformázni őket az optimális sebességért.

2014. dec. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

NTFS-el támogattam, 960 GB-nál mi mást is tennék. Maga a hardver (USB-s merevlemez) pedig eléggé modern, támogatnia kéne.

Harmadrészt pedig XP-t használok. Win7-től ódszkodom.

2014. dec. 9. 20:10
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
40 perc USB2-n is sok 2GB adatnál (ha nem 2 millió db 1kB-os fájlról van szó). Szóval ott drivergondok lesznek.
2014. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nos, ha winxp-t is használsz, akkor is áll, hogy a (még) régebbi windows nem támogatja az usb3-as szabványt, kell neki külön driver. Viszont ebben az esetben nem biztos, hogy lesz jól működő winxp driver hozzá, csak egy ~13 éves oprendszerről beszélünk.
2014. dec. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"csak egy ~13 éves oprendszerről beszélünk"

De legalább ez stabil. Legalábbis nekem ez a legstabilabb eddig, amit én tapasztaltam.

Ez se egy álom OS, de legalább áll. És ami szintén fontos, hogy felhasználóbarát, kézreállnak a dolgok benne, és számomra itt érződik legkevésbé a csicska zsidó Micro-Soft pénzéhessége. (amit pl. most halottam a Win10-ről, eléggé elkeserített)


Persze majd ha egyszer kiokosodom infóból, akkor váltani fogok Linux-ra, vagy ehhez hasonló alternatívára, de addig is a kötött kompromisszumok szempontjából nekem az XP vállt be.


De úgy látszik itt is kell majd tartalékban tartsak valami elromlott áramkört itthon, hogy amikor az ilyenektől megőrülök, dühömben azt verjem szét, ne a drága gépet.

2014. dec. 9. 21:04
 9/11 anonim ***** válasza:
nos leírtam, hogy mit csinálj, egyébként 2,5 éve megy nekem újratelepítés nélkül stabilan a w7. w8 valóban egy csalódás volt.
2014. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
elég, ha ránézel. az usb 3.0 az kék színű középen. persze ha rossz drivered van, vagy a háttértár, amire másolsz, az nem támogat 3.0-t, akkor csak 2.0 sebességgel fog menni. de ez a másolási sebesség sokmindentől függ, ha nagyon fregmentált a fájl (millió apró, nem egymás után levő helyen tárolódik a merevlemezen), amit át akarsz másolni, akkor a laptopodban levő disc olvasófejének a mozgatási ideje is belassíthatja elég rendesen (ez szoftvertől függ leginkább, úgyhogy tökmindegy, mennyibe került a gép itt). amúgy 300ezer még azért nem a marhadrága kategória egy laptopnál. ugyanúgy lassabb lesz, ha közben sok discműveletet végzel másolás közben.
2014. dec. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!