Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PDF fájl jogosultságok kezelés...

PDF fájl jogosultságok kezelésére keresnék parancssoros vagy Gnome alatt működő programot, Ubuntu alá, van ilyen?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

chmod?


Mi a kérdés pontosabban?

2014. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, nem fejtettem ki konkrétan...

Saját készítésű PDF fájljaimnak szeretnék beállítani ilyeneket, hogy vágólapra másolás legyen tiltott, legyen owner és user password is, arra gondoltam egy speciális eszköz ami parancssoros és szkriptből meg lehetne hívni e feladat végrehajtására, jobb lenne, mint grafikus Teháprogrammal egyenként kattintgatni, pipálgatni és t nem adott fájl attribútumát szeretném állítani (chmod) hanem a PDF fájlban lévő jogosultságokat.írogatni.

2014. dec. 15. 09:37
 3/7 Tengor ***** válasza:
Ugye tudod, hogy bizonyos linuxos programok megkérdezik a felhasználótól, hogy szeretné-e ha figyelembe venné ezeket a tiltásokat v. sem? Magyarán semmit nem ér ha letiltod.
2014. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok olyan PDF olvasóról, amely megkérdezné a felhasználótól, hogy szeretné -e figyelembevenni hogy jelszó van megadva a PDF megnyitásához, de ha kívánja, mehet jelszó nélkül is a dolog, vagy: újabb menüpont, másolás a vágólapra és többi opció feloldása...

Ilyen programról nem tudok.

2014. dec. 15. 11:53
 5/7 A kérdező kommentje:
PDFTK a megoldás.
2014. dec. 15. 14:37
 6/7 A kérdező kommentje:
A kettővel ezelőtti kommentemben pedig azért írtam amit írtam, mert ironikusan így próbáltam rámutatni, hogy félreértette a válaszadó a kérdést még kifejtésem után is.
2014. dec. 15. 14:40
 7/7 Tengor ***** válasza:

Azért mert te nem tudsz róla, nem azt jelenti, hogy nem létezik. Nem tudom pontosan melyik olvasó (nem az evince), de biztosan megkérdezi. Egyes postscript konverterek szintén figyelmen kívül hagyják a jelszót és a tiltásokat.

Tölthetsz időt a szabvány szerinti védelem beállításával, de aki akarja úgy is kikerüli.

2014. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!