Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aple Power MAC 5 Operációs...

Aple Power MAC 5 Operációs Rendszer hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Vettem egy Aple Power mac 5-ös asztali gépet,ólcsón.Az a baja,hogy német nyelvű,és le van jelszavazva.Én eddig csak XP-t,és Win 7-et raktam.Elmagyarázná valaki hogy,hogy kell újra rakni rá a rendszert?Honbnan tölthető le,részletes leírás a telepítésről,és létezik-e magyar nyelvű rendszer rá.Kérlek benneteket úgy magyarázzátok el mint egy kezdőnek.

Előre is köszönöm azoknak akik foglalkoznak a kérdésemmel!


2014. dec. 15. 19:24
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Sajnos nekem sincsen tapasztalatom, bár szívesen kipróbálnék egyet. (tavaly majdnem szereztem egy használt MacBook Air-t, de sajnos 100e fölött vitték el)


Ha G5-ös a gép, akkor legfeljebb Mac OS-X 10.5 Leopard megy rá (nem a 10.6 Snow Leopard!):

[link]


Így már rengeteg leírást és videót is találhatsz:

[link]

https://www.youtube.com/results?search_query=g5++10.5+install

stb.

2014. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig ok.De van BIOS-a?Ha igen hogy hozom elő?Hogy boot-oltatom be a rendszert?
2014. dec. 15. 21:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm szépen a linkeket,legalább tudom tanulmányozni :)
2014. dec. 15. 21:16
 4/7 CspCsj ***** válasza:

A magyar nyelvű leírás első fejezetében írják hogyan lehet lemezről indítani a gépet.

Ha nincsen telepítőlemezed akkor internetről is letölthetsz egyet, Windows alól is ki lehet írni lemezre.

2014. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon,nagyon szépen köszönöm!Ha egyébb kérdésem lenne,kérlek segíts!

[link]

2014. dec. 15. 22:13
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Nem vagyok fent facebook-on, de itt is írhatsz Privát üzenetet.

Nem telepítettem még OS-X-et, így nem tudok konkrét dolgokat mondani, de nem hiszem, hogy bonyolultabb lenne, mint a Windows, csak legfeljebb a sorrend más.

(Valamelyik fiókban van egy módosított OS-X telepítő AMD-s rendszerekre, de nem használtam, azóta túladtam a kísérletezgetős gépen is, így most megint szerezni kellene egyet, mert virtuális gépen nem az igazi.)

2014. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,ha van valami akkor írok itt.Köszi még egyszer :)
2014. dec. 16. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!