Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van olyan nyelv, aminek a...

Van olyan nyelv, aminek a fordítóját automatikusan tartalmazza a legtöbb operációs rendszer?

Figyelt kérdés
pl. Perl fordítót tartalmaznak a linuxok, de windows nem. Nekem olyan kéne (ha van), aminek a fordítója/interpreterje része a windowsnak is.
2014. szept. 23. 22:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan.
2014. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Van ilyen nyelv, mégpedig a bináris. Futtatható programot simán lehet készíteni kézzel is, még fordító sem kell hozzá, cserébe ismerni kell, hogy az adott oprendszeren hogyan néz ki a bináris. Ha más nincs, akár egy jegyzettömbben vagy valami hasonló alsó kategóriás szerkesztőben is meg tudod írni, de ha nem ragaszkodsz szerkesztőhöz, ott van Windowson a

copy con [fájlnév]

vagy linuxon az

cat > [fájlnév]

parancssoros parancsok.


Na jó, hogy komolyra fordítsuk a szót, valóban nincs ilyen. A legközelebbi kategória a parancsértelmező által futtatott shell scriptek. Parancsértelmező van minden rendszeren, de a nyelv szintaktikája eltér. Ugye ez Windows-on a .bat és a .cmd fájlok, Linux alatt a .sh-k.

2014. szept. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen nyelv és nem is kell, hogy legyen. Minek legyen mondjuk C++ fordító egy átlag felhasználó számítógépén?

Ha készítesz egy szoftvert, amelynek több OS-en futnia kell, akkor készíts binárist mindegyik OS-re és azt terjeszd, mellécsomagolva a forrást. Így ha ha valaki magának akarja fordítani, az megteheti (miután felrakta a szükséges dolgokat a számítógépére).

2014. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a válasz röviden az, hogy a Windows nem tartalmaz semmilyen fordítót, a legtöbb másik (Unix és Linux alapú) viszont igen. De miért kell neked, hogy a fordító az OS része legyen? attól még, hogy nem az OS része, attól még írhatsz olyan kódot, ami fut gyakorlatilag bármilyen operációs rendszeren (C++-ban pl).
2014. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ejbenjaro ***** válasza:
Esetleg a JavaScript? Minden valamire való operációs rendszeren van olyan böngésző, ami képes értelmezni és futtatni a JavaScript kódokat. Igaz, így nem natívan az operációs rendszer futtatja a programodat hanem böngészőben fog futni és lesznek egyéb korlátozások is, de HTML5 és JavaScript segítségével pl már játékokat is írtak.
2014. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igazabol a cel annyi volt csak, hogy barmikor-barhol tudjak programozni 1 nyelvemln macera nelkul. tudom, hogy vele jar, de gondoltam egy kerdest meger. koszonom a valaszokat
2014. szept. 25. 00:49
 7/16 tabaki ***** válasza:

"a Windows nem tartalmaz semmilyen fordítót"

Ez nekem gyanús, én eddig azt hittem, hogy a C# egy ideje bent van a rendszerben. Ezenkívül a kérdés szerint interpreter is játszhat, akkor szóba jöhet a VBScript.

Szerintem ne egy nyelvet tanulj meg, hanem legalább kettőt, akkor mindkét rendszeren tudsz programozni.

2014. szept. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem ne egy nyelvet tanulj meg, hanem legalább kettőt, akkor mindkét rendszeren tudsz programozni."

Mert a Java, a C, a C++, a python stb bármelyike nem OS független talán?

Mi az, hogy a c# a Windows része? a .Net keretrendszer letölthető, de az csak a lefordított c# kód futtatására alkalmas, nem fordítja le erre a köztes nyelvre...

2014. szept. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de a csc.exe (C# Compiler) a .NET része, mégpedig a

C:\Windows\Microsoft.NET\<verzió>

könyvtárban van. Nem kell hozzá VS, vagy egyéb IDE, hogy használd. Windows Vista óta pedig a .NET alap.


És ilyen egyszerűen működik:

csc.exe valami.cs

2014. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jogos a pont. cserében viszont nem tudom, hogy van-e sok linux disztribúció, ami szintén tartalmaz C# fordítót.
2014. szept. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!