Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Windows 8 telepítési hiba....

Windows 8 telepítési hiba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

HP ENVY 17-j077ez Notebook gépemre szeretném újratelepíteni a Windows 8 operációs rendszert, de a telepítés végén valami hibába ütközik az egész, ehhez kérnék HOZZÁÉRTŐ személy/személyektől segítséget.


Telepítés menete:


1: Elindítom a gépet, hogy lemezről bootoljon.

2: Elindul a Windows telepítése.

3: Miután végzett az első DVD-vel, beteszem a másodikat.

4: Miután az is meg volt, kéri a Recovery media lemezt.

5: Végig fut a Recovery media drivereket tartalmazó lemez is.

6: A gép elkezdi (már a lemezek nélkül) összeállítani a rendszert.

- Software Installion: Software is being installed - When complete, your system may automatically restart. Please do not turn off your computer during this process.

7: Majd egy kis idő elteltével megjelenik egy kis "ablak", ami három választást tartalmaz:


A: Save Log

B: Details

C: Retry


8: Pendrivera kimentettem ezt a 2 Mb-os HP_SSRD_LOG Zip fájlt, majd miután ez megtörtént, a gép semmit sem csinál.


Kép: [link]


Hogyan lehet ezt a hibát kiküszöbölni? Mi a teendőm?


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. dec. 9. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a gyári marhaságot, csak a szívás van vele, másrészt teli van szemetelve gyári semmire sem jó szoftverekkel. A gép alján lennie kellene egy termékkulcsot tartalmazó matricának, tölts le egy ennek megfelelő Windows 8-at a netről, MSDN verziót keress. Ezt később aktiválni tudod a termékkulccsal. Lassan 4 éve már, hogy így telepítettem egy HP laptopot, igaz, még Windows 7-el. Jelenleg erről írok.
2014. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A gép alján valóban van két vonalkódos matrica, egy kisebb és egy nagyobb, de azokon már eléggé el vannak mosódva a számok így sajnos nem tudom leolvasni.


Ha szedek le egy Windows 8-at a driver lemezt amit kaptam a géphez használhatom ahhoz is a kiegészítők feltelepítéséhez?

2014. dec. 9. 15:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de én a helyedben a HP oldalán keresném az elérhető legfrisebb drivereket és csak azt tenném fel, ami feltétlen kell. Videókártya + hang amit felteszek mindig, aztán már csak a felkiáltójeles eszközökhöz az eszközkezelőben vagy ha hibát észlelek a driverekkel kapcsolatban.
2014. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy hasonló matricát keress mint ez:

[link]

Próbálgasd leolvasni a kódot (amire a nyíl mutat) mert különben csak loaderrel tudod akvitálni a rendszert, ami nem jó megoldás, tekintve, hogy megvetted a rendszert (benne volt a gép árában).

2014. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tévedtem, utánanéztem, ne keress matricát. OEM gépek esetében a jelszó be van építve a BIOS-ba, nem kell termékkódot keresni, az akitválás majd automatikusan megtörténik.
2014. dec. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem minden jó lesz!
2014. dec. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!