Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyek a kedvenc linuxos...

Melyek a kedvenc linuxos programjaitok? És miért?

Figyelt kérdés
Zenelejátszás, fájlkezelés, filmnézés, böngészés,egyebek.

2014. dec. 21. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vlc,Nautilus,chrome

egyebek alatt nem tudom mit értesz

Nekem ezek

Virtualbox,codeblocks,mono,eclipse,psensor....

2014. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyebek alatt pont ilyeneket, valójában általam nem ismert programokról gyűjtöm az infokat.
2014. dec. 21. 10:55
 3/11 anonim ***** válasza:
2014. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tabaki ***** válasza:

Nem válogattam szét, hogy kizárólag linuxon futók legyenek, van, amelyik Windowsra is van. A teljesség igénye nélkül például:

Blender, POV-Ray, FreeCAD, Wings, Equinox3D, MakeHuman, MeshLab Art os Illusion, Gimp, Krita, MyPaint Inkscape, ImageMagick, LibreOffice, Scribus, TexMaker, Lyx, Audacity, Avidemux, Lightworks, Lazarus, FreeBASIC, Geany, Arachnophilia, Code::Blocks, GeoGebra, FreeMind, View Your Mind, MuseScore, Denemo, Midnight Commander, Double Commander.

2014. dec. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha már én kérdeztem akkor én is írom miket használok:

Smplayer, Audacious, Krusader, Transmission, Google Chrome, Firefox, k3b, Clipgrab, Gucwiev, Gimp, Shutter, Cairo dock (időjárás+órás asztalkütyükkel), Gufw, Bleachbit, Synaptic, Aptitude, MC.


Ennyi jutott eszembe. Ezek hellyel-közel a használat gyakorisága szerint lettek leírva, kivétel a Cairo-dock és a hozzátartozó dolgok, meg az automata induásúak.

A lista nem teljes, mert nagy ritkán rászorouluk office és pdf alkalmazásokra is. Ha zúg a gép akkor xsensors-ra.


Továbbá várok ötleteket .deb hasznos progikról, vagy stabilan működő csicsás-kütyüs dolgokról. Elsősorban multimédia és böngészés, rendszerkarbantartás témakörben.

2014. dec. 21. 12:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdemes kipróbálnod a deepin os-t is.

Nekem az van 3 hete fönt.

egy ubuntu alapú,annak a tárolóit kicsit kiegészítve használó disztró.

Virtualboxban nézd meg nekem nagyon tetszik a menürendszere.

2014. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
WinAmp,Total Comander,VLC,PowerDVD,Firefox,F.E.A.R.
2014. dec. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
WinAmp,Total Commander, a jeles linuxos programok... Úgy látom, kezd bohózatba fulladni a diskurzus.
2014. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es: Ezekről még sose hallottam, de nincs is a szoftverkezelőben, pedig most néztem.
2014. dec. 22. 15:17
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
@7: Hát olvasni tudsz é?
2014. dec. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!