Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Op. Rendszer (Win 8.1/Win7)...

Op. Rendszer (Win 8.1/Win7) SSD-én?

Figyelt kérdés

Win 8.1-et szeretnék SSD-re telepíteni.

A menetével tisztában vagyok :)


Arra lennék kíváncsi a Program data és az Users mappát érdemes-e átrakni HDD-re ? Az ssd kímélése végett :)

(egyébként Intel ssd, 120 gb).


MIÉRT igen, MIÉRT nem?



2014. dec. 23. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem érdemes annyira nem bántja. A töredezettség mentesítőt érdemes kikapcsolni! Ha ez megvan nem fog rövidebb lenni az élettartama.A windowsba nem érdemes belenyúlni!
2014. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Az ssd kímélése végett "


1 éve (11 hónapja) van SSD-m (Samsung 840 Evo), Win7 van rajta. Ezen van Users mappa, lapozófájl, hibernálási fájl. A torrenten kívül erre töltődik le minden. Játékok nem ezen vannak mondjuk, de minden program amit használok ezen van. Eddig összesen 5TB írás történt, kb 5000 óra használat mellett. A kondíció 95%, tehát még bőven 10 év feletti a hátralévő ideje. 10 éve IDE-s HDD-m volt, és örültem, ha tudta az ATA133-at (és az alaplapom is). Szóval mire tönkremegy, addigra rég lecseréltem.

2014. dec. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én se akarnék bele nyúlni nagyon, főként registry meg temp-es fjálokba.


Llvasni olyan fake híreket h. elég gyorsan tönkremennek az SSD-k. Evégett kérdeztem :)


De akkor nem! :)

2014. dec. 23. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!