Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Inventorban hogyan készíthetek...

Inventorban hogyan készíthetek rugót ami rugózik?

Figyelt kérdés

2011-es inventorom van.

A rugót már elkészítettem, adaptív a coil és az extrusion is a rugó ipt-ben. Az assembly fájlban a rugót két felület közé illesztettem mate-el és azt szeretném ha az egyik felületet manuálisan megmozdítom akkor a rugó is rugózzon és mozgatásra képes legyen.

Egyébként egy szívószelep mozgatását szeretném megvalósítani.

Köszi



2014. dec. 28. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem manualis mozgatasnal nem fog mukodni, inkabb drive constraint lesz a megoldas. A vegeken levo ket feluletet is osszemate-eled, es arra mehet a drive. A ket felulet tavolsaganak fuggvenyeben add meg a coil parametereit, tehat valamilyen visszafele-adaptivitast kene megvalositani.


Youtube-on egyebkent van tobb ilyen video is, biztos erthetobb, mint ahogy itt irasban probalom magyarazni:)

2014. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi már az összes youtube videot megnéztem a témában és pont ez a baj hogy mindenki a drive-al mutatja be.

De nálam a vezérlő tengely bütykei ahogy forognak fogják benyomni a szelepeket és a rugó lesz az ami visszanyomja a szelepet. 16 szelepem van és ezeknek a vezérlését tervezgetem. Egyébként kipróbáltam a drive-ot is pont úgy ahogy az a videókban szerepel, de nálam a rugó akkor sem nyomódik be nem tudom miért? A rugóm úgy viselkedik mint egy tömör henger nem csinál semmit, hiába adaptív.

2014. dec. 28. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!