Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes megvenni egy operációs...

Érdemes megvenni egy operációs rendszert?

Figyelt kérdés
Most állok laptop vásárlása előtt,linuxszal venném,de amíg összegyűlik,mondjuk fél alatt annyi pénz,amiből egy eredeti,dobozos win7-et tudok venni.Bár tudom torrent oldalakról le tudnám tölteni,de én tartok a vírusoktól,meg ilyenek.Érdemes 20-30 ezret egy op.rendszerre áldozni?Csak értelmes,nem lekezelő válaszokat kérek,ha lehet!Köszönöm előre is a segítséget.

2015. jan. 14. 23:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*fél év alatt
2015. jan. 14. 23:19
 2/14 tabaki ***** válasza:
Hol a gond? A linux ingyen van, az igaz, hogy valószínűleg nem azt érdemes használnod, amelyik a gépen van, mert rendszerint pocsék disztróval telepítik. De egy Linux Mint vagy Ubuntu teljesen oké.
2015. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Néha-néha játszanék is vele,igaz nem a legújabbakkal,ilyenekkel,hogy ETS2,gta4,stb.
2015. jan. 14. 23:21
 4/14 soccerway ***** válasza:
27%
Játékra kiválóan alkalmas egy torrentről letöltött windows 8.1 Ha lehet MSDN-es változat az tuti 'tiszta', főleg ha egy értelmes torrentoldalról szeded. Péntz kár rá pocsékolni.
2015. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ncore-om van,az akkor gondolom megbízható.Nem?Köszönöm a válaszokat!:))
2015. jan. 14. 23:32
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen ott az. De MSDN legyen.
2015. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2015. jan. 14. 23:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem divat szoftverért fizetni, akkor sem ha lenne rá keret...
2015. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 soccerway ***** válasza:
0%
Nem szoftverről volt szó, windowsról, nem ugyan az.
2015. jan. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Furcsa pszichózis ez Magyarországon (a környező országokról nem tudok nyilatkozni). Ja, és a Windows is szoftver, mi az úristen lenne, talán hardver? Na, de visszatérve, sokat gondolkoztam ezen, hogy miért nem szeretünk pénzt adni se szoftverért, se zenéért, se filmekért. Lehet, hogy azért, mert amikor fiatal voltam, 4500 ft volt egy CD, ami irreális elvárás volt, főleg annak tükrében, hogy apám keresett havi nettó 80 000 ft-ot akkor. Most már meg tudnám fizetni, de annyira hozzászoktam már az ingyen zenéhez, hogy csak azt veszem meg, ami nagyon közel áll a szívemhez, azt is szertartásosan, gyakorlatilag morális maszturbáció végett. Pedig elvileg ez lenne a természetes. Szóval nem is a pénz a fő ok. Eleve így szocializálódtunk, de már apáink is. Az én apám Tesla szalagos magnón másolta a Hendrixeket, és csak akkor kezdett el lemezeket vásárolni, amikor már kimondottan rázhatta a rongyot, és akkor is csak a legnagyobb kedvenceket. Én kazettán másoltam illetve vettem fel rádióból a számokat, és eszem ágában sem volt megvenni az albumot. Aztán jött az MP3, a CD rippelés, majd a lakossági net. De ha most lehúznák a neten a rolót, akkor pendrive-on terjedne a cucc, akkor sem vennénk meg a lemezeket, ahogy akkor sem vennénk meg, ha a rendőrség vinne el letöltésért, sőt, akkor dacból még inkább nem. Egyszerűen túlságosan nyilvánvaló a józan eszünk számára, hogy ha meg lehet valamit szerezni ingyen, azért felesleges pénzt adni. Ebben az a furcsa amúgy, hogy rongyos 30 000 ft egy Windows 8.1 home premium, aminél többre otthoni felhasználónak nincs szüksége. Nekem a processzorom két és félszer ennyibe került. Mégsem fordult meg a fejemben egy pillanatnál hosszabb időre, hogy megvásároljam a Windowst. És a legszörnyűbb az egészben az, hogy egy kicsit sem haragszom magamra emiatt. Pedig 200 000 - 300 000 ft-os gépeket vesz mindenki, és mindenre van pénz, csak arra a szoftverre nem, ami nélkül az egész fabatkát nem ér. Ja, és persze mindig a szebb és a csillogóbb kell :) Ismerek olyat, akinek járt a laptopjához legális Home Premium, és lecserélte tört Professionalre, mert csak. Mert ingyen van. Persze, 30 000 ft nagy pénz, de közel sem annyira nagy pénz, mint egy számítógép vagy egy okostelefon, arra meg mégis van pénz. Lehet mondani persze, hogy mi van azokkal, akik valami régi leharcolt géppel tolják, amit ingyen kaptak... Hát, kaphattak volna hozzá Windowst is, ha előtte legál lett volna a gép. Szóval lehet, hogy 30 000 ft egy Windows, de lassabban avul el, mint egy videokártya, amiből egy elfogadható ott indul. És én sem veszem meg. És azért nem használok Linuxot, mert minden olyan Windowsos programnak a Linuxos megfelelője vagy nem létezik, vagy szimplán szar. És azért nem használok OS X-t, mert nem megy fel rá, az Apple meg nem gyárt ilyen teljesítményű számítógépet. Legalábbis másfél milla alatt nem. Szóval hogy miért nem veszem meg? Spotify vagy hasonló havidíjas cuccra azért nem fizetnék elő, mert a szokgáltatás végeztével beleöltem egy csomó pénzt, és a szolgáltatás megszűnésének pillanatától nem marad a kezemben semmi, még digitálisan sem. Hogy Steamen miért vásároltam meg minden játékot, amivel valaha játszottam, gyakorlatilag? Azért, mert undorító módon le voltak árazva. Tudom, hogy azt is csak bérlem, de ha minden jól megy, a halálom pillanatáig az enyém a játszás joga. Szóval ja, ha fizetős lenne a Youtube, akkor inkább nem nézném, ha fizetős lenne az nCore, azt mondanám, rohadjon el, ott, ahol van. Fizetős FTP-ről sem töltöttem le soha. Egyszerűen csak nem szeretek semmiért pénzt adni, amit ingyen is meg lehet kapni, legyen az étel, szoftver, művészet, szerelem, vagy bármi. Érdemes-e megvenni? Igen, vannak előnyei. Igénybe veheted például a támogatást, nem kell ilyen netes könyörgőoldalakon segítséget kérned. Nem kell megtörnöd. És leginkább azért, mert ebből a 30 000 ft-ból, amit megveszel, eljut annyi pénz a Microsoft fejleszéshez, hogy 1 órára felvehetnek egy újabb programozót, és ennyivel is több erőforrásuk van egy jobb, bugmentesebb Windows létrehozására. De nem vásárolom meg így sem. Nem csak azért, mert nem olcsó, és nem csak azért, mert szar ember vagyok, és nem csak azért, mert ingyen is hozzájuthatok. A legfőbb ok az, hogy talán egész életemben együtt véve kerestem összesen annyi pénzt, amennyiből meg tudtam volna vásárolni mindazokat a szoftvereket, amiket használok és használtam. És hiába van az embernek legális Windows-a, ha nem minden más szoftvere is legális, pontosan úgy elmeszelnek, mintha legális lenne. Mint azt láttuk, elég egy darab 30 napon túl használt Winrar is, ha arról van szó. Szóval itt bejön a pénz, a megszokás, a jellemhiba és a többi mellé az, hogy felesleges. A legális Windows olyan, mintha bemennél a Tescoba, vásárolnál egy focilabdát, a sorok között kivágnád, és teletömnéd Gilette-borotvákkal, drága parfümökkel, és a kasszánál kifizetnéd csak a labdát. Pont olyan piszkos tolvaj vagy, akkor már inkább a labdát is bedugjuk a barátnőnk pólója alá, hogy terhes, az a biztos. Szóval mindent összevetve, döntsd el magad, érdemes-e megvásárolni egy operációs rendszert!
2015. jan. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!