Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul el a Blender?

Bardi Alex kérdése:

Miért nem indul el a Blender?

Figyelt kérdés
Futtattam rendszergazdaként is, de nem indul el. bejön a képe a Blendernek és aztán ki is kapcsol. Próbáltam várni hátha bejön 10-20 perc múlva, de nem. 32bites a gépem. Tudom hiába de megpróbáltam a 64bitest is. Azzal sem megy. Várom a válaszokat. :)
2015. jan. 29. 14:40
1 2
 1/11 CspCsj ***** válasza:

Parancssort nyitva a blender mappájában "-d" paraméterrel indítsd a programot: "blender.exe -d"

Ilyenkor a parancssorban ki kell írnia a hibaüzeneteket, abból csak meg lehet tudni mi a baja.

2015. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tabaki ***** válasza:
Telepített vagy portable? Esetleg megpróbálhatod a másik változatot. De először CspCsj tanácsát fogadd meg.
2015. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ügyelj arra, hogy a gépeden hajszálpontosan az a Python verzió legyen, mint amit a Blender szeret, mert hiába van beleépítve, képes nem használni, hanem elszállni.
2015. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

CspCsj válasza nem müködik. A kérdésem az hogy honnan lehet letölteni a portable verziot?

És a Python van meg.

2015. jan. 29. 21:33
 5/11 tabaki ***** válasza:

A portable a ZIPelt változat, amelyet nem kell telepítened, hanem (elvileg) akárhová kibonthatod, és indíthatod a blender.exével.

Megmondom őszintén, énnekem ez a python-história gyanús. A windowsos gépemen én nem frissítettem a pythont már vagy három éve, de az is lehet, hogy öt -- a Blendernek viszont az újabb verziói is vígan futnak rajta. Igen, emlékszem még a nagy időkre, amikor erre oda kellett figyelni, de már nem tudom, mióta, olyan problémátlan szokott lenni a telepítés, hogy szerintem a Blender saját, beépített python-értelmezőt tartalmaz. Igaz, ennek nem jártam utána, de számomra minden erre mutat.

2015. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:

„mert hiába van beleépítve”

Bocs, elkerülte a figyelmemet, hogy te is ezt írtad. Nekem mind a három gépemen van régebbi telepítésű python, egyiknél sem tapasztaltam, hogy bármi módon bekavarna a Blender működésébe, nem, mintha ez érv lenne bármire, ami az én gépeimen kívül történik.


@ Kérdező, „CspCsj válasza nem müködik.”:

Mégis, nem lehetett volna kevésbé tömören? Nem írt ki semmit a konzolra, vagy mi?

2015. jan. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert nekem ugyanígy elszállt, és már a sírógörcs kerülgetett, mire a logokból kinyertem, hogy a 2-es Pythont használja, ami fel van telepítve, ahelyett, hogy a Blender mappában lévő, hozzá tökéletesen megfelelőt próbálná.
2015. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen Tabaki. Nem írt ki semmit a konzolra.
2015. febr. 12. 11:16
 9/11 A kérdező kommentje:
És a portable version se megy.
2015. febr. 12. 11:17
 10/11 tabaki ***** válasza:
Hát, akkor én se tudok okosabbat mondani, mint #3. Lehet, hogy csak nekem volt ilyen szerencsém a pythonnal. Azt is el tudom képzelni, hogy valami hardvergondja van, mondjuk nem tudja kezelni a videókártyádat, de nem értek hozzá, lehet, hogy ez hülyeség. Nekem a régi ubuntus gépemen mindenesetre adódott videóproblémám, de ott a szoftveresen futtatott GL megoldotta -- viszont Windowson, tudomásom szerint, nincs ilyen lehetőség. Egyelőre próbáld a megfelelő pythont telepíteni, aztán nem tudom... Az sincs kizárva, hogy ez valami még földerítetlen bug, esetleg próbálkozz régebbi verziókkal, azok futnak-e. Ha minden kötél szakad, írj a fejlesztőknek a géped/oprendszered pontos adataival.
2015. febr. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!