Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baj a Lubuntu telepítésnél?

Klord kérdése:

Mi a baj a Lubuntu telepítésnél?

Figyelt kérdés
Van egy jó öreg asztali gép ami nincs másra használva csak internet de a windows xp-vel egy rakás hulladék már. Felakarnám rá telepíteni a Lubuntut- de ha CDről indítom a telepítést akkor kiírja hogy "unable to find a medium containing a live file system" ha pedig USB-ről próbálom a telepítőt elindítani akkor akármire nyomok entert akár a telepítés nélküli indítás akár a telepítés nem történik semmi csak megfagy az egész. Valakinek van valami ötlete ?

2015. jan. 30. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rakj fel egy Debian Jessie-t, és élvezd!
2015. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ubuntu 14.10nél nekem is folyton összeomlik, régebbi verziót telepíts

nézd meg a Linux Mint 17(nem 17.1!!)-et is nem sokkal lassabb és jól néz ki

2015. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Laca89 ***** válasza:
100%

Hibás a letöltött iso amiről a telepítőlemezt írtad.

Tölts le újra és írd ki újra. Érdemes az LTS(hosszú távon támogatott) verziót telepíteni és ha a gépben 1GB-nál kevesebb a ram akkor az alternate telepítőt használd.


[link]

2015. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget :D
2015. jan. 30. 16:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Letöltöttem azt az alternates verziót amit belinkeltél kiírtam meg minden ellenőriztem is az md5 öt egy programmal amit az ubuntu oldalán írtak azt írta hogy megegyezik azzal amit az ubuntu honlapon megadtak hozzá. Viszont miután berakom a cd-t elindítom a telepítőt meg van a billentyűkiosztás meg ilyenek utána pedig amikor a CD-t akarja csatolni vagy mi akkor azt írja ki h a cd nem csatolható ugyanez van ha USB ről próbálom. Futtattam egy ellenőrzést is az usbről hogy a fájlok rendben vannak -e ott kidobott valami hibát egy fájlra , meg vmi md5sumot is írt alatta. Valami ötlet esetleg ?
2015. febr. 4. 16:09
 6/8 Laca89 ***** válasza:
Akkor valamiért megint hibás lett, ha esetleg chrome-al töltötted le az ISO-t akkor próbáld meg firefox-al vagy torrenttel. (Nekem a chrome többször is elrontotta az ISO-t. A torrentett megtalálod azon a linken ami az előző írásomban van.)
2015. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer megpróbáltam USB ről és kb 20 perc után észhez tért és usb-ről nem dobta ki a hibát és feltelepítette. Nem értem hogy CD-nél miért volt baja.
2015. febr. 5. 13:12
 8/8 Laca89 ***** válasza:
A lényeg hogy sikerült telepítened, egyébként az is lehet hogy a letöltött ISO jó volt de kiírásnál megsérült a fájl a lemezen. Ha bármiben elakadsz a Lubuntuval kapcsolatban akkor írj privátban és segítek.
2015. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!