Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Át lehet-e mono-ra állítani a...

Kmx1x2 kérdése:

Át lehet-e mono-ra állítani a stereo-t?

Figyelt kérdés

Tudom furán hangzik, de valahogy csak az egyik hangfal szól, és nem a hangfalban a hiba, hanem valószínű az alaplapban. Arra lennék kíváncsi, hogy meg lehetne-e oldani, hogy a stereo hangzás helyett mono legyen minden?


A probléma ott van, hogy ami csak bal oldalt hallatszana, azt most meg se hallom, illetve rettentő halkan. Arra gondoltam, hogy talán ideiglenes megoldás lenne, ha mind a kettő hangfal "ugyanazt" az "egybemosott", mono hangzást adja, mert így legalább hallom, ha egy filmben a "másik oldalon" beszélnek. Most is hallatszik, csak nagyon halkan.


Van ennek megoldására valami program vagy módszer?


A válaszokat előre is köszönöm



2015. jan. 30. 20:51
 1/5 nyam-nyam válasza:
100%
Persze van. A hangkártyád beállításainál keresd,ott lesz valahol. Pontosabban nem tudok segíteni mert nem ismerem a kártya típusát.
2015. jan. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hangkártya az ha jól tudom nincs a gépben. Az alaplapi csatlakozóba van csatlakoztatva a hangfal. Ha az segít: az alaplapom Asus H81M-es(bár ebből több típus is van, de sajna nem értek hozzá).

Eddig körbenéztem és megtaláltam az "ASUS Realtek HD hangkezelő"-t, ott csak sztereó van az opciók közt, de volt egy olyan opció, hogy "Fejhallgató", ami hatására jobb lett, majd a jobb/ball ballaszttal lejjebb vettem a jobb oldal hangerejét és így egész jól megy, csak erős dobozhatása van :/ Sajnos nem találtam olyan opciót, ahol mono-ra át lehetne állítani. :(

Viszont ez a megoldás megteszi, amíg meg nem oldódik a gond. :)

A választ köszönöm szépen! :)

2015. jan. 30. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennek hizza, hogy ez is hangkartya ;) Csak integrált.
2015. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb távon meggondolnék egy hangkártyát, vagy egy új alaplapot, mert engem ez eléggé bosszantana.


Megjegyzés, hogy vannak erősítők is, amik mono-ra tudják keverni a sztereó jelet, de az most itt sajnos nem játszik, mert elve a bemenetére csak a bal csatorna érkezik.


A fejhallgatós beállításnál valóban szokott lenni olyan, hogy "monósabbra" keveri a hangkártya a jelet, mert a fejhallgató teljesen oldalt van. A sztereó hangkép pedig hangdobozos lehallgatása van optimalizálva, mégpedig úgy, hogy a lehallgató ember és a két hangdoboz egy szabályos háromszöget alkosson, a fejhallgatónál meg ugye teljesen oldalról hallassz mindent, ezért vannak olyan elektronikák, amik egy kis monó jelet rákevernek, ezáltal kevésbé "lyukad a szinpadkép" pl... :)

2015. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3: Aha, így már kicsit jobban értem. Köszönöm! :D

#4: Köszönöm a részletes leírást. :) Szeretem, ha valamit kicsit részletesebben leírnak. Majd megnézetem a szerelővel ezt a dolgot, csak hétvégén nem dolgoznak, szóval egyetértek, ez most csak átmeneti megoldás. :D


Minden választ köszönök! :)

2015. febr. 1. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!