Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell feltelepíteni a...

Hogyan kell feltelepíteni a Windows 10-et dualbootba?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy ha felszeretnék rakni egy Windows 10-et egy partícióra, a windows 8.1 mellé, akkor csak simán elindítom a telepítést, és a partícióra teszem rá? Ha le akarom törölni, vagy újrarakni azt a rendszert, akkor, hogy tudom megtenni? Nem akarom nagyon bántani a 8.1-et.

2015. jan. 31. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Egy külön partícióra kell telepíteni, viszont mivel az a rendszer lesz utoljára felrakva, így az fogja beállítani a boot sorrendet, vagyis törlés előtt vissza kell lépned a 8.1-be, és ott beállítani msconfig-ban a 8.1-et alapértelmezett rendszernek. Ehhez ha nem értesz, akkor inkább ne fogj bele, főleg ne úgy, hogy egy másik rendszer mellé telepíted fel.


Erre találták ki amúgy a virtuális gépeket, VirtualBox, vagy VMWare Player. Mindkettő kezelése egyszerű, de tele van a google is leírásokkal. Én a VirtualBox-ot javasolnám, azon könnyebb eligazodni kezdőként.

2015. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vágom az ilyen dolgokat, csak a dualbootot nem. Külön partícióra akartam, csak elírtam. VMWare-t használok egyébként.
2015. jan. 31. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A dualbootot feltételezem úgy gondolod, hogy a rendszer indításakor ki tudod választani, hogy melyik induljon. Ezt a legutoljára feltelepített rendszer készíti el magának, ezzel nem kell semmit se csinálnod. De ezt is kipróbálhatod VMware-ben.

Ezért szokták mondani, hogy érdemes linux és windows telepítésekor a linuxot először telepíteni, mert a windows fogja látni rendesen mindkét rendszert, míg a linuxhoz hozzáértés kell, amíg parancssorból beállítod, hogy jó legyen a bootolás.

2015. febr. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De én azért nem bíznék annyira ebben a preview win10-ben, hogy csak így fel merjem tenni egy stabil rendszer mellé :D
2015. febr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!