Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A segítségetekre lenne szükség...

A segítségetekre lenne szükségem. Talán van valakinek valami használható ötlete. Microsoft Excell-ben hogyan tudok telefonszám alapján keresni?

Figyelt kérdés

Adott egy excell tábla ami tele van névvel címmel mobiltelefon számmal stb.

A kérdésem az lenne hogy a excellben elmentett hatalmas mennyiségű adathalmazból hogyan tudom visszakeresni telefonszám alapján azt hogy ha például több névhez vagy adathoz vagy egyéb információhoz ugyanaz a telefonszám tartozik?

Vagyis hogyha excell táblázatba beírok egy telefonszámot és szeretném hogyha a hozzatartozó vagy hozzárendelt információt a táblázatkezelő program megtalálja.

Tehát arra lennék kíváncsi hány adathoz tartozik ugyanaz a telefonszám erre hogyan lehet rákeresni táblázatkezelő programmal?Egyáltalán melyik verziójú office verzió képes erre?

Van erre valami megoldás?

Előre is köszönök minden segitséget.



2015. febr. 2. 14:13
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Ha csak a darabszámra vagy kíváncsi:

=DARABTELI(B:B;E1)

Magyarázat: "D1" cellába írtam a képletet. A "B" oszlopban vannak a telefonszámok. Az "E1" cellába írtam a keresett telefonszámot.


Rákeresni meg pl. a Keresés funkcióval tudsz (Ctrl+F) tudsz.


Persze ha az összes találatot ki akarod gyűjteni, hogy ne kelljen keresgélni, arra makrót ajánlok. (mivel gondolom lehet 5 vagy 10, esetleg 20 egyezés is)

2015. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt a makrót hol találom? .Azért kérdezem mert én nem nagyon értek ehhez..
2015. febr. 3. 07:57
 3/4 A kérdező kommentje:
CTRL-F billentyű parancsra meg nem talál semmit sem a kereső.
2015. febr. 3. 11:46
 4/4 CspCsj ***** válasza:

A makró vagy billentyűkombinációk-egérklikkelések rögzített sora, vagy szöveges parancsutasítások listája (mint egy kis program).

Billentyűkombinációk sorával itt nem igazán mennénk semmire, így parancsutasításokkal érdemes megoldani.

Ha még nem programoztál, akkor hosszabb ideig is eltarthat mire működő makrót írsz.


Itt egy viszonlyag egyszerű példa:

(első munkalapon keres és a találatok sorait a második munkalapra másolja)

[link]


Megcsinálhatjuk máshogyan is, de ahhoz elég részletesen le kell írnod, mit-hogyan szeretnél.

Például: "B" oszlopban vannak a telefonszámok a 3. sortól. "G2" cellába írnád bele a keresett számot, majd elég lenne az "B", "A", "D" oszlopok értékeit a "J" oszlop 3. sorától kiírni.

2015. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!