Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Operációs rendszer nélküli...

Operációs rendszer nélküli laptop telepítésénél ezt adja be. Hogyan tovább? FONTOS!

Figyelt kérdés
Az új laptopomra szeretnék windows 7-et rakni lemezről, de így bootolás terén analfabéta vagyok. Valaki le tudná írni érthetően, hogy mit kéne tennem, hogy eljussak odáig, hogy "beolvassa" a cd-t? Köszönöm.

2015. febr. 9. 17:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Itt a kép, ezt adja be induláskor. Mit csináljak? [link]
2015. febr. 9. 17:39
 2/7 anonim ***** válasza:

1) Ezen a laptopon van operációs rendszer.

2) Ez a telepített Linux GRUB-ja, szóval vedd rá a BIOS-t, hogy a CD-ről bootoljon.

2015. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és azt hogy csináljam?
2015. febr. 9. 17:50
 4/7 DrTomix válasza:

A laptopod típusától függően nyomogatni kell a "Del" esetleg az "F2" billentyűt, hogy bejuss a gép bioszába. Ott kell keresned egy "boot" feliratű fület, vagy ablakot, és ott tudod átállítani a boot-ot Cd-re. Ha itt állítod át a boot-ot, akkor ezt érdemes visszaállítani az első újraindulás után, mert onnan fog mindig bootolni a gép. Amennyiben elfelejted, akkor se gáz, csak a telepítő közben ne bootolj a cd-ről, mert újra indul a teljes telepítés!

Esetleg van közvetlen boot menü elérés is, ez általában az F11, F9 billentyűk nyomokdását jelenti.

Ezek a billentyű elérések ki vannak jó esetben írva, még a bekapcsolás elején pár másodpercig. Ha nincsenek, akkor próbálgasd... :)

2015. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de hiába csináltam amit mondtál, nekem nem csinált semmit. Valószínűleg én vagyok a béna... Acer laptopom van.
2015. febr. 9. 18:04
 6/7 DrTomix válasza:

[link]


Bocs, Esc, F12, F9

És amint indul, a gép azonnal nyomkodni kel, de gyors ütemben, és sűrűn. Nem csak 1X!

Remélem már menni fog! :)

2015. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DrTomix válasza:
Ja, és csak mindig egy billentyűt próbálj!
2015. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!