Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux-ot telepitesek...

Milyen linux-ot telepitesek egy régi,9 éves notebookra, Fujitsu Siemens Lifebook E8010, mert az általam próbáltakra Warning PAE disabled hibát dob?

Figyelt kérdés

A legtöbb linux-szal az a baj, pl a lubuntuval is, hogy azt mondja, hogy: "Warning: PAE disabled. Use parameter forcepae to enable at your own risk. This kernel requires the following features not present on the CPU: pae. Unable to boot - please use a kernel appropriate for your CPU."

Szóval rágugliztam erre, és azt mondja, hogy ez a pae arra jó, hogy az oprendszer lássa a 32 bit miatt nem látható 4 giga fölötti memóriát is.

Persze a gépbe csak 1 giga ram van, szóval annyira nem releváns, de az a szivás, hogy az összes próbált linux-nál ezt a hibát dobja.

Persze ha egy 10 éves linuxot tennék föl, biztos menne, de akkor meg benne lenne az összes 10 év alatt előjött bug, biztonsági rés is.

Azt hittem a lubuntu majd menni fog, de nem. Ugyanezt a hibát dobja.

Nem vagyon linux guru, csak windowst használtam eddig, szóval ne kérjetek, hogy forditsak linux kernelt, mert nem értek hozzá.

Nincs valami olyan linux, amit lehet pae nélkül is telepiteni?

Windowst nem szeretnék telepiteni rá.

Rufus-szal irtam ki az image-t és USB pendrive-ról bootolok.


2015. febr. 11. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell 10 éves Linux. Itt javasolnak néhány lehetőséget:

[link]

Továbbá van például Puppy, Slitaz, DSL kifejezetten régi gépekre.

2015. febr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Linux Mintet.
2015. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Elsőnek próbáld ki a win8.1-et 32 biten. Nekem a régi Aceremen az fut (1.7Ghz, 1Gb ram) és nem lassabb, mint a Kubuntu 14.10-el volt (egyébként; a 13.10-től nekem minden grafikus linux disztró egyre nagyobb csalódás volt - stabilitás, sebesség, progik...).


Emlékszem vmi hasonlóra vmelyik géppel, menj ki a biosba és állítsd át a bootsorrendet és bootolásnál válaszd az unsecure mode-ot és akkor működni fog (bár konkrétan már nem emlékszem a hibára).

Ezt próbáltad?

[link]

2015. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem neked elég a 32 bites oprendszer, próbáld ki az xubuntut, nálam ugyan annyit fogyasztott mint a lubuntu, de egy nagyon picit többet:


[link]

2015. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A non PAE processzorokra nem lehet 3.11-es kernelnél újabb kernel verziójú Linuxot feltenni, mert az újabb kernelekből már hiányzik ezen tipúsú procik támogatása. Itt egy leírás magyarul, hogy hogyan használhatsz újabb disztrót.


[link]

2015. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "CrunchBang" és talán a "Bodhi" ad ki külön non-pae disztrókat:

[link]

2015. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

itt letöltheted a xubuntu 12.04.4-et(elvileg ez fog futni)

ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/ubuntu-dvd/xubuntu/releases/12.04.4/release/

2015. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a Xubuntu-t választottam, és rendesen elkezdett telepiteni. (xubuntu-12.04.4-desktop-i386.iso)

Remélem, jól fog működni :-)

2015. febr. 11. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!