Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adott egy HP compaq nc8430...

Adott egy HP compaq nc8430 régi laptop. Újra telepítés után (XP-Home edition) a gyári HP-oldaláról letöltött driverekkel nem működik a wifi és pár dolog. Ötletek?

Figyelt kérdés

Új raktam nem gyári Hp-s windows XP-vel. A telepítéshez át kellet állítanom a SATA native módot disabledre. A telepítés végig futott tökéletes működik a windows, nem fagy nincs kékhalál. A videokártyát, a hangot, háló kártyát nem ismerte fel. Ezeket a drivereket leszedtem a videokártya tökéletes lett, és a háló kártyát is felismerte! Ennek ellenére a wifi nem működik és a hangot sem ismeri fel. A nativ módot nem raktam vissza. Ötletek? Mi lehet a megoldás?

A illesztőket innen szedtem le:

[link]


2015. febr. 25. 08:43
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


A HP-nél a hanghoz mindkettőt fel kell pakolni :


Először ezt : Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High-Definition Audio


Aztán a drivert : ADI SoundMAX High-Definition (HD) Audio Driver for Microsoft Windows XP


Ilyen sorrendben telepitetted ?


A wifihez melyik drivert raktad fel ?


- Intel PRO/Wireless Drivers

- Broadcom vezeték nélküli hálózati illesztőprogramok


De az is lehet hogy fel kell rakni a HP Wireless Assistant-ot ahhoz, hogy müködjön.


Nézd meg az eszközkezelőben (Futtatás : devmgmt.msc ) hogy felismerte-e a wifi-s hálókártáyt (nincs-e mellete sárga felkiátójel vagy sárga kérdőjel). Ha az eszközzel nincs semmi gond akkor rakd fel a "HP Wireless Assistant"-ot is.


Sok sikert.

Üdv.

2015. febr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, délután megnézem mit tudok tenni!
2015. febr. 25. 10:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Hali, sikerült megcsinálnom mindent. Köszönöm a leírást! Még annyit kérdeznék, hogy a bluetooth-hoz melyik driver kell?
2015. febr. 25. 13:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg van kösz még 1x!
2015. febr. 25. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!