Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DVD-ről tartalom felmásolása...

DVD-ről tartalom felmásolása számítógépre, majd tömörítése iso fájlba?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy olyan kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy egy jó barátom megkért, hogy másoljak neki fel pendrive-ra egy DVD-nek a tartalmát. A DVD olvasójuk a gépen elromlott, és felszeretném a tartalmat a gépemre másolni, és átírni iso fájlba, hogy ők VLC playeren letudják játszani otthon. A DVD-n "DVD VOB" "BUP" és "DVD IFO" fájlok vannak, mind-e mellé, ha a Windows intézőbe megnézem a DVD-t, két főmappa van, egy AUDIO_Ts meg egy VIDEO_ts, de az audio_ts mappája üres. Esetleg tud valaki nekem segíteni? vagy egy programot mondani, amivel ez megoldható lenne?



2015. febr. 25. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Van itt egy kis fogalomzavar. Az ISO fájl maga a DVD tartalom, semmi köze a tömörítéshez. Ha leolvasod egy CD/DVD nyers tartalmát egy bináris fájlba, az az ISO.


Windows alatt pl. erre kiváló program az IMGBurn.

(Linux esetén nem kérdeznél, hanem dd...)

(Mac userek még nézik a szótárban, hogy mi az a DVD...)

2015. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A VIDEO_TS mappát másold fel, semmi más nem kell. Így ahogy van lejátszható gépről is.
2015. febr. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha ez valami eredeti DVD akkor előfordulhat hogy tartalmaz másolásvédelmet ami ezt meghiúsíthatja. Erre ott van többek között a SlySoft AnyDVD szoftver.


Egyéb esetben bármilyen CD/DVD író programmal iso -t csinálhatsz belőle, nem szükséges előbb felmásolni majd aztán iso -t csinálni.

2015. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! @1 - Elnézést kérek tájékozatlanságomért. :)
2015. febr. 26. 00:12
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha ez valami eredeti DVD akkor előfordulhat hogy tartalmaz másolásvédelmet ami ezt meghiúsíthatja."


Ez tévedés. Amikor a lemezről a nyers adatot olvasod le, akkor nem számít a védelem. Lejátszáskor számít. Ennek azért van jelentősége, mert nincs adatvesztés. Bár egy védett DVD-ről készült ISO-t nem fogsz tudni lejátszani, de DVDDecrypterrel bármikor visszafejthető és kiírható az eredeti lemez nélkül is.


Meghiúsítani maximum rossz szektorokat használó védelem tudná, de azt videó DVD-ken nem használnak.

2015. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
A meghiúsítást én se úgy értettem, hogy megszakad a másolás.
2015. febr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!