Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Windows 8.1 érdemes...

Microsoft Windows 8.1 érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Microsoft Windows 8.1 32/64 bit dobozos HU DVD /WN7-00928/

33.090 Ft

-Ha csak hat évig "kitart" az évi 5515-Ft, nekem ennyit megér, hogy ne a virágbolti verzióval sza...


Jól tudom, hogy a dobozos változatok átvihetőek egy későbbi gépre is (egyszerre természetesen egy gépre)?

Az is igaz, hogy ha kijön a Windows 10. ingyenesen frissíteni lehet majd rá?


A fent leírt verzió teljes, vagy csak "Upgrade"? (Bár erre semmi nem utal.)



2015. márc. 3. 17:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, ha véletlenül valaki olcsóbbat tud, nagyon szépen megköszönném az infót!
2015. márc. 3. 17:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod neked megéri e.

Én nem rajongok a 8.1-ért, én most vettem meg a Win 7-et.

2015. márc. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem megéri, egész jó. Windows 10-re ingyen upgradelhetsz majd.


#2 Téged átvertek:

[link]

2015. márc. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem is a Win7 a szimpatikusabb (jól bevált, kiforrott rendszer), de hát 2015-ben már nem adnék ki rá pénzt.

Ráadásul, abból is Win 10 lenne előbb-utóbb. (Úgy tudom, a frissítés arra is vonatkozik majd.)

2015. márc. 3. 18:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak régebbi programok, alkalmazások, amelyek nem futnak még Windows 8-cal, főleg a 64 bites verzióval.

Nekem elég sok lexikonom, szótáram van lemezen, amely maximum Windows XP-vel használható. Windows 8-cal nem.

XP után meg kell szokni, de nem olyan vésze. Szokás kérdése. Én a 8-as dobozos változatát vettem meg és onnan engedte a 8.1-es verzióra a letöltést.

Amikor meg valamilyen gondom van, akkor a Microsoft a beazonosítás után készséggel segít.

2015. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig FreeDOS-om volt. (Elnézést a robajért! Leszakadt a plafon.)
2015. márc. 3. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Linux Ingyenes oszt jónapot. ;P
2015. márc. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A Linux, mint lehetőség felmerült már évekkel ezelőtt, de nem szeretném újrakezdeni a vitát a Linux és az azon futó alkalmazások használhatóságáról, hatékonyságáról.

Témában jártas, informatikus ismerősöm próbálta mindkettőt, a Linux-szal szemben, a Windows ellen egyedül az árát hozta fel, minden más a Win mellett szólt. (Azt meg életében nem fizette ki... ;-)


Másrészt bevallom, meglett öregember létemre szeretek játszani (BF4,Spintires,KSP,Total War sorozat, stb.).

2015. márc. 3. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint inkább Linux párti vagyok, mint Windowsos. Mellesleg én is Informatikai szakember vagyok.

Én is szoktam játszani (BF4, CSGO), arra triviális, hogy a Windows kell. (Bár van már CSGO linuxra is) Minden másra Linuxot használok.

2015. márc. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Témában jártas, informatikus ismerősöm próbálta mindkettőt, a Linux-szal szemben, a Windows ellen egyedül az árát hozta fel, minden más a Win mellett szólt."

Akkor ő is csak papíron "informatikus".

Tény, hogy egy átlag felhasználónak, aki CoD-ozni meg LoL-ozni akar, és ragaszkodik a Microsoft Wordhöz, mivel azt tanulta, meg a munkahelyén is ez van, annak jobb választás a Windows. De azért azt állítani, hogy minden szempontból a Windows lenne a jobb? Lerí róla, hogy vagy nem ért a szakmájához, vagy egyszerűen ennyire Microsoft-fanatikus.

De nézzük a tényeket:

Kártevők. Linux alatt elenyésző a valószínűsége, hogy bármilyen vírust/férget/trójait bekapj. De ha mégis sikerül benyelned egyet az elenyésző számú Linuxon működő kártevők közül, sokkal jobbak az esélyeid, hogy kiirtsd, mint Windowson. A Linux egy nagyon jól átlátható működésű rendszer.

Erőforrások. A Linux - és a rá készült alkalmazások zöme - ésszerűbben és "gazdaságosabban" bánik az erőforrásokkal, mint a Windows. Persze, ma már megszokott, hogy csak maga az oprendszer meg egy böngésző képes több, mint egy giga ramot lefoglalni, és egy kicsit régebbi gépen már egyértelmű, hogy a Windows csak nyöszörögni fog, viszont Linuxot ha kell, egy olyan gépre is fel lehet varázsolni, amin a Windows csak kínlódna.

Stabilitás. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam lefagyott Linuxot, és annak is nagy része hardverhiba miatt történt. Oké, a Windows is nagyon sokat javult, már rég nem azok az idők járnak, amikor még a napi rutinhoz tartozott a napi három Windows-fagyás, de azért még mindig mérföldeket ver a Linux a Windowsra ilyen téren.

Az árról és olyan apróságokról nem is beszélve, hogy egy Linux disztró alapból elég sok mindet tartalmaz, míg Windowsra az Office csomagot is külön kell beszerezned.


Nem állítom, hogy egy átlagos felhasználónak, tipikus használat mellett a Linux lenne a jobb választás, de azt állítani, hogy semmiben nem jobb az árán kívül, nagy hozzá nem értésre vall.

Gondolom, milyen alapos vizsgálódás után állította fel eme véleményét. Bebootolt egy live CD-ről, nem találta a Wordöt, nem tudott rajta Watchdogs-ozni, és még csempéket sem látott, és ebből egyszerre levonta azt a következtetést, hogy mindenben rosszabb, mint a Win.

2015. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!