Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kinek melyik a legkedveltebb...

Kinek melyik a legkedveltebb OS-e (operációs rendszere) ezek közül?

Figyelt kérdés

Csak olyan írjon, aki mindegyiket próbálta, ért is hozzá, és nem csak 1-2 napig volt fent, és nem csak úgy állt hozzá, hogy ez úgyis szar lesz stb. stb.


WINDOWS XP, WINDOWS VISTA, WINDOWS 7, WINDOWS 8 és WINDOWS 8.1


UI.:bocsi a sok feltételért, de ezek tényleg fontos szempontok szerintem


2015. márc. 8. 18:45
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
véleményt és kort is kérnék és a legfontosabb az indoklás :)
2015. márc. 8. 18:47
 2/27 anonim ***** válasza:

Windows 7.

Mert azzal volt a legkevesebb baj.

2015. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Win8.1 Kevés memóriát eszik, jobb a memóriakezelése. DX11.1.
2015. márc. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Win7.zabál,de gyors és stabil.
2015. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Az XP-t sokáig használtam, nagy felüdülés volt a 98 után, de lejárt az ideje, elavult. A Vista-t is hosszabb ideig használtam és bár volt ami nem tetszett, mégis könnyen megszoktam. Legnagyobb hibája a nagy erőforrás igény volt, de viszonylag jó géppel ez nem volt gond. A 7-es lényegében egy optimalizált Vista, így maximálisan elégedett vagyok/voltam vele, talán a Microsoft legjobban sikerült oprendszere idáig. A sima 8-as kimaradt, nem éreztem, hogy a csempés rendszer nekem tetszene, plusz nincs aero, minialkalmazás start menü stb. A 8.1-hez már volt szerencsém, az megy a házimozi gépen egy éve már...direkt kipróbálásból tettem fel. Egyedül a gyors bootolás tetszik benne, semmi más új funkciót nem használok benne (csempék, alkalmazás bolt stb nem érdekelnek). Azt mondom, hogy használható, bár többször felbosszantott (főleg eleinte), így nem nyerte el maradéktalanul a tetszésem.
2015. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

" aki mindegyiket próbálta" őőő próbáltam, de 2 db-ot még gyermekkoromban


"melyik a legkedveltebb OS-e ezek közül?"


Windows 8.1


Miért?


Új, tiszta felület, a startmenüt nem szoktam használni, engem nem zavar a hiánya, ha meg szükségem van rá akkor gyorsan megtalálom a dolgokat, szép tiszta a felülete, átlátható, egy-két dolgot gyorsabban elérek, nem ronda(legalább is szerintem ronda a WinXP és a Win7 stb.-nek a pl.: jobb felső sarokban a 3 gomb kinézete) kinézetű, gyors, többet nem tudok mondani, mert sok újdonságot nem hozott...(legalább is nem látok többet, amit használnék is gyakran)

2015. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Windows XP.

Mindegyiket használtam/használom huzamosabb ideig (kivéve a 8.1-et, de az majdnem ugyanaz, mint a 8), és mivel még manapság is több régi alkalmazást is futtatok, ezért fontos, hogy azok is jól, stabilan működjenek. Emellett a stabilitására sem lehet panasz.

2015. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

OS.: Windows 7 és Windows 8.1


Ugye a Win7 eleve jó és stabil, de az se hibátlan, néha elég szép hibákat tud produkálni, ezért is van mellette nekem egy Windows 8.1, amit először szidtam mint a bokrot, de a mostani update-ekkel egész elviselhető lett és néha még stabilabbnak is tűnik mint a Win7, ráadásul már megszoktam a kezelését és tetszik is. Már a start menüt se hiányolom belőle, főleg hogy haladni kell a korral.


Az XP-t és a Vista-t is használtam, az XP már eléggé sz@r lett, mivel gyakorlatilag kivágták alóla a fát, a Vista meg alapból sz@r. Se egy normális design, se stabilitás. SP2-vel valamennyire már elviselhető, de köszönöm nem kérek belőle.


# 3: A DX11.1-nek semmi köze sincs a Windows 8.1-hez, de teljesen mindegy. Olyan videokártyával ami támogatja, még Windows 7 alatt is elmegy.

2015. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
látom sokan lehagyták a kort, #6-os vagyok 17 éves vagyok jelenleg
2015. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

ezek közül egyedül a vistat nem próbáltam, de arra amúgyis sokan panaszkodtak.


xp:nem való semmire 1-2 havonta kékhalál meg rendszer összeomlás. kukáztam amint kijött a win7. (csak dx9)


Win 7: Jó rendszer csak zabálja a gépet, de sokkal stabilabb mint az xp.(dx11)


Win 8: Gyorsabb mint a win 7 stabilitása kb ugyanolyan jó. (dx11)


Win 8.1: még gyorsabb lett stabilabb mint a 8 már nagyon régóta fent van ha nem kaptam volna egy utálatos vírust még mindig nem raktam volna újra. (dx11)


Én mindegyik rendszert sokáig használtam, de a 8.1 a legjobb eddig, de hamarosan jön a win 10 és akkor váltok, mert azt ígérik még stabilabb lesz és persze jön a dx12 amit más rendszer nem fog támogatni.

2015. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!