Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel magyarázható, hogy a...

Mivel magyarázható, hogy a Debian Testing (Jessie) gyorsabb és stabilabb KDE-vel, mint az Ubuntu LXDE-vel?

Figyelt kérdés

Boot idő:

(l)Ubuntu 14.04 lxde: 1 perc 23 mp

Debian KDE: 50 mp


A gép pedig: intel i7 , 8 GB RAM. (fél éves)


Ubuntun eléggé idegesített , hogy sokszor nem volt hajlandó kikapcsolni (csak a képernyő sötétedett el...), csak akkor ha folyamatosan nyomom a kikapcsoló gombot... , volt rá számtalanszor precedens , hogy nem akarta megnyitni a szoftverközpontot , illetve ha meg is nyitotta egyszer csak megfagyott majd magától bezáródott. Utána persze rögtön hibaüzenet "elnézést belső hiba" Ha már egy cég áll mögötte (canonical) miért nem csinálják meg jobbra ? Ha a Debian Testingre épül az Ubi akkor miért nem zárkózik fel hozzá stabilitás terén ? Mert egyébként az egyik legkényelmesebb operációs rendszer lenne. Debianba többet kell pepecselgetni , viszont gyorsabb stabilabb.

Próbáltam egyébként a Kubuntut és a Mint-et is KDE-vel , de húztam eléggé a szám , hogy 8 GB RAM (!!!) mellett 2 perc a bekapcsolási idő... aztán még utána is kb 1 percig zúgott a gép mint egy porszívó és úgy igazából 3 perc után tudtam csak indítani a programokat az azstalról.... Debian-nal meg egyszerre...

Azt kizártam , hogy a hardverrel lenne a probléma , mert más rendszerekkel nem csinálja ezt (próbáltam még egy párral)



2015. márc. 14. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%

Debian sem :) A KDE csak annyira amennyire az adott disztribúció lehetővé teszi.

Ubuntunál nem az a fő szempont, hogy gyors legyen hanem, hogy a "next next finish" típusú felhasználó is kényelmesen minden probléma nélkül tudja használni.


Egyébként ha ennyire fontos a gyors bootolás akkor lehet érdemes lenne elgondolkozni egy SSD beszerzésén.


Az arch nem annyira bonyolult mint amilyennek tűnik, és nagyon jó dokumentációk vannak hozzá. Tegyél fel egy virtualboxot, abban gyakorolhatsz és ha valamit elrontasz akkor sem fogsz op. rendszer nélkül maradni.

2015. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sajnos csak hdd-m van:(


Amúgy bejönnek nekem az karcsú disztrók mint a Mnajaro és az Arch , viszont ha gyér a hardver támogatás akkor már gáz van , legtöbbet a rohadt wifi driverrel kellett küzködni (bcm4314 , bcmwl-kernel-source) és még utána se működött normálisan. Nvidia driverről nem is beszélve...

Erre a gépre feltettem egy Kubuntut ( mivel nekem kde kell :> ) az meg egyből megkereste magától ezeket a drivereket és ment minden. Egyenlőre sebességre tulajdonképpen egy Debian. Régebben próbáltam a Linux Mint KDE-t is, de az olyan instabil bugos szar volt , hogy inkább hagytam a fenébe. Felteszek egy virtualboxot , megpróbálom az arch-ot , eddigi tapasztalataim szerint virtualboxon egyből lesz netem is meg minden.

2015. márc. 15. 12:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy SSD-t, egy i7-hez képest elenyésző az ára. 20 körül már olyat kapsz, hogy nyulat is fog neked.
2015. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ha meglesz a keretem rá mindenképp:>


Igen , elég modern gép ez , csak azt nem értem miért nem eleve ssd-vel árulják...

2015. márc. 15. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!