Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debian Testing (Jessie)...

A Debian Testing (Jessie) mennyi ideig lesz támgatott?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan , hogy a Debian-nal hogyan van a támogatás az egyes verziókra , amire én gondolok az a DEbian 8 (Jessie)

2015. márc. 14. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Te nagyon süti.


1) Debiannak 3 kiadása van

- stabil

- instabil

- teszt verzió


Szóval te a teszteset töltötted le ami tele van lehetséges hibával, nem hogy az instabil verzió.

Én azt javaslom, hogy stabil-t szedj le, és azzal játsz.


Amúgy meg a Debian nem olyan mint a Windws, hogy meggondolják magukat és cső nincs update, hanem máig vannak olyanok, amik régebbi kiadást használnak, és arra is van frissítés. Szóval mindig is volt, és mindig is lesz. Persze azért célszerű mindig a legújabb stabil-t választani.


Ubuntu esetén (Ami szintúgy debian vonalon megy) ott megvan határozva a frissítési idők, hogy kiadástól meddig. Ott a LTS verziók sokkalta tovább élnek.

2015. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Z0lcsi ***** válasza:

Kedves #1! Nem! :D


Jelenleg a Wheezy a stable verzió, ő lenne a 7-es Deian.

Jessie a testing verzió - 8-as -, belőle lesz hamarosan stable, szóval nem mondanám rá, hogy még nem stabil.

Sid-nek hívják az unstable (experimental) verziót, amit csak fejlesztőknek, valamint "kalandoroknak" ajánlanak csak.

.

Tehát a kérdező kérdésére az lenne a helyes válasz, hogy: a Debian Jessie mindaddig lesz támogatott, míg nem a Sid (unstable) nem lesz a stable verzió - előtte ugye testing lesz. Szóval még megközelítőleg 2 éves távlatról beszélünk. Ezt követően annyi a teendőnk, hogy a "Jessie-ből Sid-et varászolunk". Ez egy rettentően egyszerű varázslat ám :)

Annyi lesz a teendő, hogy a /etc/apt/sources.list nevű fájlban átírjuk a "jessie"-ket "sid"-re, majd apt-get update paranccsal frissítjük az elérhető csomagokat, és az apt-get dist-upgrade paranccsal frissítjük rendszerünket. :)

2015. márc. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jessien nem tapasztaltam bugokat , stabilabb mint a ráépülő Ubuntu.... a stablet meg nem használnám , fontosabb hogy friss szoftverek legyenek rajta.

Az unstablenek mindig Sid a neve (Sid = still in development)

2015. márc. 16. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!