Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elég-e Win7 64bit-hez 2 giga...

Elég-e Win7 64bit-hez 2 giga ram és 2*2.1 proci? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tudom, kéne még bele legalább 2 giga ram, de sajnos csak 3-hét múlva tudnám megvenni hozzá.

Addig is elbicegne-e ezekkel, és mekkora különbséget vennék észre a jelenlegi win7 32bithez képest?


Asus laptop

Model: k52de

AMD Athlon(tm) II P320 Dual-Core Processor 2.1giga

2048MB RAM (azt hiszem ddr3)

ATI Mobility Radeon HD 5470


Ezekhez kérném a tanácsotokat, köszönöm.



2015. márc. 17. 10:53
 1/10 Tengor ***** válasza:
Valamivel nagyobb a 64 bites rendszer gépigénye, mint a 32 bitesé, de valószínűleg 3 hét alatt nem kell annyival többet várakoznod, mint amennyi ideig az újra telepítés tart.
2015. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig rendben is van, de nem-e lesz lassabb a mostani 32 bitnél a gép?Illetve ha igen, akkor mennyivel,

Játékra nem használjuk.

2015. márc. 17. 11:13
 3/10 Tengor ***** válasza:

De, valamivel lassabb lesz.

Viszont ha most van rajta egy 32 bites, akkor miért nem várod meg a telepítéssel, amíg meglesz az a RAM mennyiség, amiért érdemes feltenni a 64 bitest?

2015. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igaz, nem írtam meg, hogy nagyon lassú lett a gépem, már mindent csináltam vele, fenn van jó vírus irtó Nod, anti malwar, c-cleaner, stb., már töredezettség mentesítettem is, mégis lassú. Nem is csodálkozom másfél éves az op. rendszer.Sok uninstall volt, sok progival kisérleteztem.

A C-meghajtón pedig 60% szabad hely van,gyakorlatilag.

Pedig 60 gigára particionáltam a C-t.

2015. márc. 17. 11:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Iszonyat lassú lett az utóbbi hónapban, kb. 4 perc alatt bootol.Korábban elég volt 1-perc, vagy alatta.
2015. márc. 17. 11:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Mostanság volt 1-2 áramszünet mikor nemvolt benne az akksi.Utána meg győzte mindig sokáig javítani a rendszert.

Ezután csak akksival használtam, de már hiába, szerintem ez is betett neki.Olvastam valahol, hogy az akksi így hosszabb élettartamú lesz.Havonta egyszer töltöttem fel.Ezek szerint megvan a hátránya az oprendszer látja a kárát.

2015. márc. 17. 12:04
 7/10 Tengor ***** válasza:

Ha újra teszed bármelyik rendszer gyorsabb lesz, mint a mosatni. Feltéve, hogy nem a HDD sérült meg. HDSentinellel nézz rá!

Mint írtam korábban, a 32-64 bit közötti sebesség különbség mérhető, de maximum akkor érezhető, ha két gépet használsz felváltva és csak ennyi a különbség köztük.

Ha a HDD rendben van, akkor tedd újra 64 bitessel.


Amit olvastál az akkuról az igaz, az is igaz, hogy egyik rendszer sem szereti ha kirántják alóla az áramot. Én a saját gépem élete során lehet, hogy 10-szer nem vettem ki az akkuját (8 éves lesz a gép) és még lényegében mindig tudja az az akkuja, amit új korában. Persze az az alkalom sem sokkal több, amikor akkuról használtam, amikor tudtam hálózaton volt.

A rendszer nem fog rátölteni csak úgy az akkura, a hő az nem tesz jót neki, amit a gépből kap, de hát... Ez a kiveszem, elcsomagolom, visszarakom, lemerítem, feltöltöm, kiveszem, szerintem már túl sok. Kicsit olyan, mint amikor a garázsban tartott autót naponta letörölgeti a gazdája.

2015. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt és jó tanácsokat, már tolom is a telepítést!

Hála isten megvan az eredeti alaplapi telepítő, majd csak frissíteni kell jó pár drivert róla.Lehet később lenne egy-két kérdésem,ha elakadnék valamivel.Köszönöm.

2015. márc. 17. 13:01
 9/10 Tengor ***** válasza:
A cuccokhoz adott lemezek legtöbbször már akkor elavultak, amikor otthon kibontod őket. A gyártók oldalairól szedd le még most a legfrissebb drivereket és azokat tedd fel!
2015. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. ápr. 5. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!