Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A hétvégén vettem egy Lenovo...

A hétvégén vettem egy Lenovo Z50 70 laptopot, a laptopra windows 8.1-et (64bit) telepítettem. A problémám az lenne, hogy a laptopban 4 giga memória volt, én raktam mellé még 4 gigát, de a gép csak 4 gigát lát a 8ból. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 19:17
 1/5 Komplikato ***** válasza:

Több oka is lehet:

- A bele tett két memória nem működik együtt. Ez ritkán még egyforma gyártmányú, ugyan olyan chipekkel szerelt ramnál is előfordúlhat.

- A ramokon lévő chipek száma. A chipset általában X "bankot" tud lekezelni, ha az összes ramon lévő chipek száma túl sok, akkor egy részét nem látja.


Azért a Bios beállításokat meg kéne nézni, van olyan gép, amiben beállítható, hogy NE lássa a 4GB feletti ramot a 32 bites windowsok miatt.

2015. febr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

Egészen biztos vagy benne, hogy 64 bites operációs rendszert telepítettél?


A BIOS mennyi memóriát lát?

2015. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A rendszer 64 bites, bios is csak 4et lát, a memóriák ugyanolyanok 4db ddr3 1600 mhz
2015. febr. 3. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..


a kérdező kommentjét olvasd el, talán 8.1 alatt is megoldja.

2015. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hypno ***** válasza:

Csinálj egy ellenpróbát.

Vedd ki a géppel kapott modult, és tedd be a helyére azt, amit pluszba vettél.

Ha a gép elindul, annyit már biztosan fogsz tudni, hogy az új modul működik.


A memóriaslotokat nem tudod leellenőrizni, mert a kézikönyv szerint ha csak egy memória modul van a gépben, azt az első slotba kell rakni.

Viszont ha az új modul működik, akkor a régit simán rakd be a másik helyére.

2015. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!