Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amellyel...

Dattila3 kérdése:

Van olyan program amellyel egy filmrészletet képkockákra lehet bontani és a kapott képeket elmenteni külön kattintgatás nélkül képkockánként?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 1. 01:52
1 2
 11/17 CspCsj ***** válasza:

Alakul...


A paramétereket/argumentumokat nem mindegy, hogy idézőjelek "...", vagy aposztrófok '...' közé teszed. Utóbbi esetben nem tudja a számozást végrehajtani.


Ha mégis idézőjelet használtál, akkor próbáld kézzel begépelni a százalékjelet (...%3d...), hátha csak bemásolás miatt a karakterkódolás tér el.

2015. ápr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam,begépeltem kézzel az egész karakterláncot,de ugyanaz lett az eredmény.Csak egy képet "hajlandó" csinálni.
2015. ápr. 6. 00:06
 13/17 CspCsj ***** válasza:
Fenébe, elfelejtettem egy plusz százalékjelet (%%3d), mivel én parancssorból használom ott elég egy, de kötegelt parancsfájlnál máshogy értelmezi, így ilyenkor kettő kell belőle. Bocs!
2015. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Így már tökéletesen működik!

Köszönöm a segítséget!

2015. ápr. 6. 16:37
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha átírom a formátumot mpeg-ről png-re,sokkal jobb képeket készít,nem lesz elmosódott a kép.
2015. ápr. 6. 17:38
 16/17 CspCsj ***** válasza:

Látom kreatív vagy. :D

(a PNG tényleg jobb)


Nagyon sok dolgot lehet csinálni még.

Mondjuk adott mappában lévő összes MP4 videón lefuttatja és a képeket a videó nevével és számlálóval elmenti:

for %%i in ("*.mp4) do D:\FFmpeg\ffmpeg.exe -ss 00:01:00 -i %%i -r 1 -vframes 5 "D:\Kepek\%%~ni-%%3d.png"

Itt a BAT fájlt a videók mappájába mentettem, onnét futtattam, és az ffmpeg.exe-re az útvonalával hivatkoztam

VAGY

kicsit bonyolultabb, de ha sok almappa is van, akkor először létre lehet hozni egy szöveges fájlt az összes keresett videó nevével és utána onnét beolvasni, majd a végén törölni:

dir /b /s *.mp4 > filmlista.txt

for /F "delims=;" %%i in (filmlista.txt) do D:\FFmpeg\ffmpeg.exe -ss 00:01:00 -i %%i -r 1 -vframes 5 "D:\Kepek\%%~ni-%%3d.png"

del filmlista.txt


Jó szórakozást!

2015. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még biztos foglak kérdezni.

2015. ápr. 6. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!