Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik XFCE linuxot ajánljátok?

Zsarnai94 kérdése:

Melyik XFCE linuxot ajánljátok?

Figyelt kérdés

Egy ideje használok Linuxot, de még nem tudtam elhatározni magam egy mellett. Próbáltam többféle kezelőfelületet is, de maradok az XFCE-nél. Melyik szerintetek a legjobb distrobúció XFCE felülettel? Per pillanat Xubuntut használok. Manjarobol többet nem kérek, adtam neki már több esélyt is, de mindig eljátszotta valamivel.


Válaszokat előre is köszi.



2015. ápr. 6. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Xubuntu helyett Debian XFCE-t.

Telepítés után tudod rá ráhúzni a felületet.

2015. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Z0lcsi ***** válasza:

Így van. Debian + Xfce. Ha stable (wheezy) verziót akarod telepíteni, akkor a telepítés legelején az advanced lehetőségnél kiválasztod, hogy xfce-vel tegye föl neked alapból - ez a netinstall változat persze. Ha meg a testing (jessie) verziót telepíted, akkor a telepítés közben fog rákérdezni, hogy melyik környezetet szeretnéd telepíteni még összetevőként - ez is netinstall.

.

Ha nem Debian alapú rendszert akarsz használni, hanem inkább Rpm, akkor fedora + xfce-vel próbálkozz esetleg.

2015. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
35%
Arch+XFCE
2015. ápr. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Manjaro XFCE, majd pár év múlva ARCH.
2015. ápr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdező írta , hogy a Manjaro nem lett szimpatikus neki (egyébként jó rendszer , én használom is) , Arch XFCE-re épül az egész.

Javaslatom továbbra is Debian XFCE , erre épül az általad használt Xubuntu.

Személy szerint én az rpm disztrókhoz nem nyúlnék ,de talán az OpenSuse xfce-vel tehetnél egy próbát.



Egyébként , mi csak tippeket tudunk neked adni , persze ebből jobbára mindig az sül ki , hogy jönnek a válaszolók és leírják , hogy ki melyiket használja/szereti. Végső soron nekem is viszonylag hosszú ideig tartott amíg megtaláltam a Debian KDE-t.

2015. ápr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Hát használtam sokáig én is Manjarot, de újabban elkezdett furán viselkedni nekem. Egyszer fogja magát és összeomlik valami, homokórázik a gép 10 percet és semmi. Próbáltam a KDE és az XFCE verzióját is és mind a kettőnél ugyan az. Újabban elgondolkodtam az Elementary OS-en is, mert teljesen kielégíti az igényeimet az olvasottak alapján. Van róla véleménye valakinek esetleg?
2015. ápr. 9. 17:27
 7/9 Z0lcsi ***** válasza:
Tulajdonképpen az is csak egy ubuntu, csak egyedi asztali környezettel, ami közel nem olyan jól testreszabható, mint bármelyik másik felület. Ha a dokk miatt tetszik, akkor olyat bármelyik felületre telepíthetsz: apt-get install cairo-dock
2015. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 László Próféta válasza:
Mint 13 Xfce verziót telepítettem egy Minix M1200-ás netbookra, és azóta is stabilan megy.
2015. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
peppermint
2023. júl. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!