Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Photoshop-on készítek...

Adobe Photoshop-on készítek animációt, de piros színre váltott át a rajzoló eszközöm, és seogysem tudom vissza allítani, miért van ez?

Figyelt kérdés
A szín palettán feketét mutat, mégis piros színnel rajzolok, csak mostanában csinája ezt a program és fogalmam sincs, miért, pedig újra is inditottam a projektet, de semmi. (pedig nem is használtam azt a színt akkor) Miért van ez, és hogyan változtathatnék rajta?
2015. ápr. 10. 17:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Elég zavaró, de valószínű, hogy a háttér az oka (bár még mindig nem értem), mert kiszedtem azt, és mostmár normálisan tudom használni, de elég kényelmetlen így, és eddig nem is volt problémája azzal, hogy háttérre rajzoltam, talán azért ilyen, mert feketével rajzolok színes háttérre?
2015. ápr. 10. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül átváltottál Quick Mask (gyorsmaszk) módba. Nyomj egy Q-t, erre meg fog jelenni a hangyafutam, amivel a hátteret vetted ki.

Ez arra jó, hogy ecsettel is tudsz maszkot készíteni. Vörös színe a nyomdában használt RubiLine fóliából ered. A nyomdatechnikai filmek jelentős része ortokromatikus, azaz vörös érzéketlen. A montírozó a vörös fólián átlát, amikor kivágja a maszkot, de a film nem.

2015. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még megkell szoknom ezt a programot.:)) gyakran csinál ezt-azt.. de most nem gondoltam volna, hogy én okozom, mikor okosan rajztáblát pakolgatok a billentyűzetre.:))

De megoldodott, köszönöm!:) Nagyzöld!

2015. ápr. 10. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!