Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » GParted merevlemez formázása?

GParted merevlemez formázása?

Figyelt kérdés
van egy belső merevlemezem amin windows volt, de raspbian operációs rendszerhez szeretném külső adattárolóként használni, így ha lehet egy partíciót szeretnék létrehozni amin nincs semmilyen adat. GParted-del próbáltam, megnyitni csak külön lehet a konzolból a partíciókat (pl sudo gparted /dev/sda3).Három partíció van. Az első partícióból lefoglalhatatlant csináltam, most nem tudok hozzányúlni. A másodiknál van egy kulcs, amit umount-tal vagy 'leválasztással' nem sikerült megoldani. A harmadik partíció 223gb, így nem álltam neki leformázni azt külön, mivel nem tudom meddig tart egyáltalán. Mind ntfs, a lefoglalhatatlant nem látom.

2015. ápr. 19. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

törölni kell teljesen az összes partíciót,hogy egy nagy üres hely legyen az egész merevlemez.

utána beállítod a formázásnál,hogy logikai,hely kezdete,ext4,csatolási pont : /

és így jó kell legyen.

2015. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugye nem arról a hard disk-ről bootolsz, amelyiket le akarod törölni?

Fogj egy akármilyen linuxos live-CD-t. Bootold be, indítsd el a Gparted-ot, és töröld le mind3 partíciót. (ne formázd, hanem távolítsd el) az üres helyen hozz létre egy újat ext4 fájlrendszerrel. Nem tudom, hogy kell-e a Raspbiannak swap, ha igen, akkor 2 partíciót csinálj, ne egyet.

Miután megnyomod az apply gombot, ez az egész nem fog 1-2 percnél tovább tartani, de a diszken levő adatoknak örökre búcsút mondhatsz (bár remélem, ezzel nem mondtam újat)

2015. ápr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, végül megcsináltam pc-ről ahonnan végtelenül egyszerűnek tűnt, rpi-vel szemben. bootolni sd-kártyáról tudok csak, pedig ha lenne rá mód szívesen bootolnék hd-ről, de így annak nem kellet külön partíció.

A baj mostmár inkább az, hogy sentinel tegnap több mint 1000napot adott szegénynek, ma meg csak 128-at =(

2015. ápr. 20. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!