Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valakinek nincs meg véletlenül...

Martin66789 kérdése:

Valakinek nincs meg véletlenül a Windows 95 HUN (magyar) telepítő floppy lemezen (többi lent)?

Figyelt kérdés

Valakinek nincs meg véletlenül a Windows 95 HUN (magyar) telepítő floppy lemezen ?

Egy CD-re írt változatot ( a CD-n 4 operációs rendszer van még ezt így adta barátom egy iso fájlban és azt írtam ki ő ilyennel nem foglalkozik csak megtalálta neten és rám gondolt de elvileg működnie kellene)próbáltam volna feltelepíteni egy régi gépre Nosztalgiázásra és hobbim is az ilyen fajta szütyögés :), de sajnos nem sikerül feltelepíteni.

A gépen fent van a dos6.22, de azzal sem bírtam futtatni. Ha lemezről futtatom akkor elindul bootként kiválasztom a win95-öt másol dolgokat a c:-re és utána csak fekete kép nem csinál semmit. Szerintetek mi lehet a baj ?



2015. ápr. 20. 19:30
 1/7 donfetibo ***** válasza:
Az iso fájlt jól írtad ki a cd-re?
2015. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem olyat csak múzeumba találsz.

Én azt csinálnám, hogy felmásolnám a telepítőfájlokat egy Win95 mappába a merevlemezre és onnan futtatnám a setup.exe -t DOS alatt.

2015. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 donfetibo ***** válasza:
Megpróbálnám amit a #2 válaszíró írt, van benne valami, azelőtt én is így telepítettem párszor!!!☺☻
2015. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam úgy is a setup.exe futtatása után ugyancsak fekete kép, tanácstalan vagyok, nem tudom mi a baj dos6.22 és norton commander van csak a gépen és 1,8GB-os hibátlan formázott partíció fat16.
2015. ápr. 20. 20:09
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Ne NC -ből indítsd lehetőleg, hanem parancssorból, mert lehet az kavar be. Lépj ki az NC -ből előbb.
2015. ápr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megoldódott a probléma, a videokártya miatt volt egy NVIDIA Geforce FX5200 12MB-os volt a gépben, de ezt visszacseréltem az eredeti Diamond Ver 770 32MB-os videokártyára és már ment is a telepítő.

A régi oprendszerek nem ismernék fel ezt a videokártyát és azért nem működött vagy nem tudom hogy mi lehet vele a baj ?

A kártyát másik gépben leteszteltem és hibátlan, a dos és a 98 meg feltelepül vele.

2015. ápr. 22. 18:09
 7/7 Könye Balázs válasza:
Jó az a telepítő, csak a setup.exe file nem tud elindulni. felmásolta az összes telepitőt a c meghajtóra, onnan futtatod a setupcor.exe-t s megy is a telepités.
2019. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!