Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy készítsek step, vagy...

Hogy készítsek step, vagy iges fájlokat?

Figyelt kérdés

Van egy 3d modellem, amit Blender-rel illetve Google Sketch programmal készítettem.


A szakembernek step, vagy iges formátumra van szükség. Letöltöttem egy konvertálót, de azt mondták, hogy erről nem tudnak méretet venni, mert csak vonalak látszódnak.


Mit lehet tenni ilyenkor?



2015. ápr. 29. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Step/iges fájlokat CAD rendszerek (mérnöki tervezőprogramok) közti átjárásra használják. A Blender és a Sketchup pedig sima modellezők, amik nem erre valók, tehát szerintem sehogy. Vagy ha valahogy tudsz is step-be vagy iges-be konvertálni, az tervezési/prototípusgyártási szempontból csak valami használhatatlan katyvasz lesz.

Ha ingyenes talajon akarsz maradni, akkor ajánlanék valami kezdetleges 3D CAD szoftvert, mint a FreeCAD, vagy esetleg valami igazi CAD rendszernek a próbaváltozatát (pl Inventor, Solid Edge, Solidworks).

2015. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nagy szükségem volt erre a válaszra, mert szinte semmit nem tudok ezekről, mert nem vagyok gépészmérnök, de most már világos.


Kipróbálom őket.

2015. ápr. 30. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!