Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Netrunner Linux különbözik...

Netrunner Linux különbözik bármiben is a Kubuntu-tól?

Figyelt kérdés

Van egy Arch alapú ága is a Netrunnernek , de én a Kubuntu alapúra gondolok.

Van különbség azon kívül , hogy a netrunnerbe jóval több előre telepített program van ?



2015. máj. 25. 00:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk, de használj debiant, mert sokkal tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés!

[link]

2015. máj. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Próbáld ki. Bár szerintem az Arch az a disztró, amiből bármelyik másik kifaragható, úgyhogy inkább azt javaslom.
2015. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Debiant használtam már , a Stable nagyon jó szerintem.

Viszont miután a Jessieből testinget csináltam , a frissítések telepítése után újraindítottam és nem hozta abe a grafikus felületet , a felhasználónév +jelszót is parancssorosban kérte. bejelenkezés után próbáltam startx-el behozni , de nem lett jó.

Ami még probléma , hogy sok deb csomag nem is működött rajta , pl a lightworks (ami nálam alap lenn) else indult a telepített függőségek után se.

Érdekes módon ilyen hibákkal a debianra épülő ubuntukon nem találkoztam , persze azok se jobbak mivel ott meg egy csomó bug van amikkel meg a debiannal nem találkoztam:S


Néztem a netrunner másik változatát , ez kb olyan Manjaro-Chakra képességű/szintű disztró , csak KDE-s (bár a Chakra is arch alapú és KDE-s , de ez gördülékenyebb)

2015. máj. 25. 13:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenesetre jó az arch vonal is , de nekem legjobb ez a kettős lenne: rolling release + deb (apt) csomagkezelés
2015. máj. 25. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:
2015. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Huh , az igények közül egy valamit lehagytam:


deb csomahkzelés + rolling release + KDE


Bár LMDE is működnie kell a kde-nek...

2015. máj. 25. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!