Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu linux ezt a hibát adja...

Ubuntu linux ezt a hibát adja ki akármit is írok a terminálba mit csináljak?

Figyelt kérdés

Beállítás: dnsproxy (1.16-0.1build1) ...

Job for dnsproxy.service failed. See "systemctl status dnsproxy.service" and "journalctl -xe" for details.

invoke-rc.d: initscript dnsproxy, action "start" failed.

dpkg: hiba a csomag feldolgozásakor: dnsproxy (--configure):

a(z) telepítve post-installation parancsfájl részfolyamat 1 hiba kilépési állapottal tért vissza

Hibák történtek a feldolgozáskor:

dnsproxy

E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)


2015. máj. 26. 02:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Bugnak tűnik, de rendkívül kevés infó van róla a neten. Szerintem legegyszerűbb lenne rászánni azt a 10 percet, és újrahúzni a rendszert. Frissítgetni rossz ötlet, akkor inkább maradj valami LTS disztrónál.
2015. máj. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:

"újrahúzni a rendszert"


WAT? :)


A dnsproxy csomaggal van baja csak, elég azzal játszani ahhoz, hogy jó legyen.


Kérdező: egy "apt-get install --reinstall dnsproxy" -ra mit lép? Előtte lehet próbálkozni egy "apt-get -f install" paranccsal.

Esetleg "dpkg --purge dnsproxy" -val leszedni, majd (ha kell egyáltalán ez a csomag) visszatenni egy sima "apt-get install dnsproxy" -val.

2015. máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nélkül az apt-get majd biztos segít rajta. Talán borítékban a Canonical majd elküldi a csomagot...
2015. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha láttad volna az előző kérdését, akkor tudnád, hogy disztróváltás (frissítés) hatására hülyült be a rendszer. Az ilyesmi mindig is buherálásnak számított.
2015. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

Nem láttam, hogy volt előzménye a kérdésnek.


Ezt viszont nem értem: "Nem nélkül az apt-get majd biztos segít rajta."

2015. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még egyik sem oldotta meg a problémát de köszön a segítséget azért
2015. máj. 27. 23:05
 7/7 kovpet ***** válasza:
Amit írtam a privát leveledre válaszként, annak meg kellett volna oldania. Kétszavas válasz alapján nem lehet hibát keresni, tehát tényleg a reinstall lesz a megoldás így.
2015. máj. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!