Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fedora lenne a legkevésbé...

Fedora lenne a legkevésbé stabil Linux?

Figyelt kérdés

Megjelent a 22-es verzió , mint ahogy eddig is rolling release , legújabb kernel , legújabb felületek stb

Viszont elképesztő , hogy milyen bugos és instabil , nem maradt meg sokáig a gépemen.

Szoftverközpont összecsuklott , KDE-nél apper szintén , ráírt rpm csomagok nem települnek...


Sokáig abban a hitben voltam , hogy az Ubuntu a legkevésbé stabil , amíg meg nem találtam a Fedorat...


Az érdekelne , hogy ez a disztró másoknál is ilyen vagy csak nálam ?



2015. máj. 26. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A legutóbbit még nem néztem, az ubuntu az stabil biztosan.
2015. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
A linux mint a legstabilabb. Fedora alapúak nem jók. Debian alapúak a jók, abból is az ubuntu vagy a linux mint a legjobb, de inkább a mint.
2015. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

1) A KDE csak egy spin, nem is a "hivatalos" Fedora ISO-ból telepítettél.

2) Most jött ki a 22, "természetes", hogy tele van még bugokkal.

3) A Fedora nem rolling release.

4) AZ Ubuntu NAGYON stabil.

2015. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Vagy maga a Debian.

Viszont lehetőleg maradjunk a Fedora-nál , mert róla szól a kérdés. Ha valakinél ez a disztró jól szuperált elégedett vele akkor azt is írja le , mert akkor lehet csak nálam volt valami bug. Egyébként az előző verzió se volt stabil nálam.

2015. máj. 26. 17:57
 5/21 A kérdező kommentje:
A hivatalos Gnome-os Fedoranal is előfordultak ugyanezek a 21-es verziónál , csak itt egy fokkal durvább , de ezt betudom annak , hogy új , meg hogy nem az alap felület van rajta.
2015. máj. 26. 17:59
 6/21 anonim ***** válasza:

Rengetegen használják egyébként a Fedorat (főleg azok, akik a Gnome3 vonalat részesítik előnyben), úgyhogy annyira rossz nem lehet. Én annyira nem szeretem az RPM alapú disztrókat (bár az openSUSE-vel kezdek megbarátkozni), se a Gnome3-at, szóval a Fedora... khm... nem a szívem csücske.


De ha _tényleg_ rolling release-re vágysz, javaslom az Arch-ot.


#3 voltam.

2015. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A Fedora a Redhat "játszótere". Ha valamit napi szinten szeretnél meglepetések nélkül használni, ne válassz olyan disztribet, ami ilyen gyakran frissül.


Jómagam OSX-et használok munkára, de ha Linux-ot kellene desktop-on használnom, biztos, hogy valami LTS disztribúciót választanék, mint pl. egy CentOS6 (7 még elég gyerek), vagy fizetős cuccot (SLES Workstation, RHEL Workstation).

2015. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

a fedora közösségi fejlesztésű nem ?

Ott van még a Cent OS , az stabil mert régi cuccok vannak rajta

2015. máj. 26. 19:16
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"AZ Ubuntu NAGYON stabil."

Annak még jóindulattal sem nevezném. Mondom ezt az alapján, hogy 6 évig használtam. Még az LTS-nél is előfordult, hogy rögtön rendszerösszeomlással fogadott telepítés után. Undorító búghalmaz. Bár a Fedora sem panaszkodhat. Sőt, lehet valóban túl is tesz rajta. Háromszor adtam neki esélyt, abból 2-szer frissítés nyírta ki, egyszer pedig az, hogy elindítottam az openarenát. Nemcsak a KDE spin.

A Linux Mint az még elmegy. De annak sincs helye az én gépemen. Semminek, aminek köze van az Ubuntu és családjának. Elementary OS-t valamelyik nap próbltam, de katasztrófa. Nem elég, hogy buta, de instabil is. Debian az tényleg stabil, de csak azért, mert elavult csomagokat foltozgatnak a következő kiadásig. Pedig némelyiknek nem ok nélkül jelenik meg új verziója. Ahogy tapasztaltam.

2015. máj. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9


Hardvert venni tudni kell.

2015. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!