Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok excelben megszámo...

Hogyan tudok excelben megszámolni cellákat illetve kiemelni egy oszlopot?

Figyelt kérdés

A megszámlálást úgy értem, hogy pl adott egy oszlop 40 sorral.. ha bármelyik sorban lévő szám értéke nagyobb mint nulla akkor egy adott cellának az értékét mindig növelje 1-et. (minden sorban van szám vagy 0 vagy valami nagyobb, de mínusz nincs benne)

Az oszlop kiemelést pedig úgy értem, hogy ha görgetem oldalra a táblázatot akkor egy adott oszlop mindig a helyén marad így nem kell mindig visszagörgetni az elejére, hogy ott mi is volt..

Open Office programot használok a kezelőfelülete meg hasonló mint a Microsoft által kiadott 2003-as Office csomagban lévő Excelnek.



2015. máj. 28. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Excelben tudtam volna segíteni, de te NEM Excelt használsz!

Az Excel az csak és kizárólag a Microsoft Excel!


Az OpenOffice-t sajnos nem ismerem, de hasonlókat keress:

1. Excelben a DARABTELI függvényt használhatod arra, hogy egy tartományban megszámoltasd azokat a cellákat, amikre egy bizonyos feltétel teljesül.

2. Excelben Panelek rögzítésének hívják azt, hogy rögzíts oszlopokat vagy sorokat, amik görgetéskor is ugyanott maradnak.

2015. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a DARABTELI függvénnyel próbálkoztam de 501-es hibát ír ki vagy azt, hogy #ÉRTÉK!


a függvényt így írtam be: =DARABTELI(B3:B33>0) (nekem ez olyan mint a HA függvény... soha nem tudtam megtanulni, hogy kell használni... minden mást meg tudok csinálni xD


a rögzítés viszont sikerült köszönöm :)


Open Officeban: bekattintasz a b2 cellába így az A oszlop és az A1 sor lesz rögzítve, majd ablak/rögzítés gomb [ezt annak írtam aki később erre keresi a választ]

2015. máj. 28. 08:58
 3/5 A kérdező kommentje:
Excelt pedig azért írtam, mert az Calc totál ugyan az mint az Excel (csak itt a varázsló helyett tündér van és ingyenes)
2015. máj. 28. 09:01
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Darabteli függvény Excel beli szintaksisa :


=DARABTELI(B3:B33;">0")


Nálad hiányzik a ; (pontosveszző) és nincs idézőjelek közt a feltétel.


Sok sikert.

üdv.

2015. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ... érdekes egy állatfaj ez a Calc.. ha beírom neki a függvényt egy cellába akkor nem jó.... de ha a FV tündért (varázslót) használom akkor meg jó és totál ugyan az van beírvaxD
2015. máj. 28. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!