Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a fő különbség a windows 7...

Mi a fő különbség a windows 7 és a windows 8 között?

Figyelt kérdés
Mennyivel jobb a 8-as? Érdemes feltelepíteni? Több helyet foglal mint a 7-es?

2015. jún. 1. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

inkább várd meg a 10-est. a 8-as és 8.1-es idegölő a kezelhetőség szempontjából.

ha pedig telerakom a különböző segédprogramokkal ami használhatóvá teszi, akkor pedig belassul.

mikor elterjedt akkor váltottam végérvényesen linuxra :)

2015. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont az, hogy normális a rendszerigénye, gyorsabban képes működni, mint a 7.

Nagyon nyomják most a 10-est, ami egyébként 90% parasztvakítás, a 8-as is épp elég jó. Nem tudom, miért használható annyira rosszul, a Start menü hiányától eltekintve lényegében egy Windows 7 optimalizált verzió.

2015. jún. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mind a 8-nak, mind a 10-nek nagy hibája, hogy arra törekszik, hogy minél több adatot lehalásszon rólad, és hogy a hülye telefonos programokat árulja neked a saját kis boltjából. A 10 Cortana "jóvoltából" már realtime a mikrofonodat is figyelni fogja, és csak remélheted, hogy nem küldi el a Microsoftnak, amit a gép közelében beszélsz.
2015. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Relatív normális a rendszerigénye (windowshoz képest). Az viszont bosszant, hogy klasszikus megjelenés nincs! A felhőtől meg az egész képernyős hulladékoktól nincs menekvés. Start menühöz külön program kell. Tehát mire szétkonfigurálgatod, hogy működjön és felpakolod az összes utilityt, hogy valami oprendszerre hasonlító dolgot kapj, már lassabb mint a 7. Hátam közepére sem hiányzik sem a 8, sem a 8.1, sem a 10.

Az egész windows használatától sikerült elüldözniük és megmondom őszintén, nem hiányzik! Mindenre találtam alternatívát és jelenleg sokkal gyorsabban és problémamentesen dolgozom.

2015. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én már jó pár éve végeztem a Windows-sal, szerintem sem tud semmi olyan nyújtani, amit mondjuk egy random Linux disztribúció. Már a családban és az ismerősök körében is Linuxot terjesztek.

A Windows egyetlen előnye, hogy elterjedt, ezért a felhasználói programok 99%-a arra készül. És ezért nehéz róla váltani, mert biztos lesz olyan program, ami túl speciális ahhoz, hogy alternatívát találj rá (és mondjuk valamiért WINE-nal sem fut). Ezen kívül semmi előnye nincs: drága, nagy, lassú, könnyen támadható, instabil, nem lehet normálisan frissíteni, és még sorolhatnám.

A Windows 7/8(/10) kérdést is inkább csak elméleti szinten feszegetem, ugyanis napi szinten egyik rendszert sem használtam és nem is tervezem használni, de azért mindegyikkel volt lehetőségem megismerkedni (leginkább kényszerből). Nekem a 8-cal semmi bajom nem volt a 7-hez vagy akár az XP-hez képest, Windowshoz képest egész jó kis rendszer.

2015. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Max Steel válasza:

A Win8 olyan mint a Nokia Lumia, bonyolult egy kicsit, de ha megszokod, akkor jó.

Ha jó a géped és sok hely van akkor mindegy.

2015. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Ha a wp8-ra gondolsz, akkor persze hogy olyan. Épp ez a szomorú benne. Semmi különbség. A redmondiak azt hiszik, hogy 24 colos érintőképernyőn simogatom a facebookot. Mit gondoltak? Ebből áll az élet?

Az, hogy a 8.1-el sem látták be a tévedésüket pedig szánalmas. Most a 10-ben próbálkoznak valami köztes megoldással de még mindig nem fogták fel, hogy az ember nem azért vesz asztal méretű monitorokat, hogy a végén 1200-as betűmérettel szúrják ki a szemét és ezzel a hasznos területet megszüntetve. Linuxos szemlélettel: az egy dolog, hogy a mai napig nincs windows alatt a sudo-hoz hasonló megoldás ami védené az embert, vagy egy csomagkezelő vagy a registry helyett egy normális megoldás. Ezt elnézem nekik. Ami igazán borzalmas azaz "ablakkezelő" része, tehát maga a grafikus felület. Az utolsó ami normális volt azaz xp klasszikus nézete!


(Ha pedig a winphone7-re gondolsz, akkor engedd meg hogy elsírjam magam. Attól rosszabb rendszerrel még SOHA nem találkoztam. Olyan alapvető dolgok hiányoztak belőle, ami az asztali win3.1-ben is benne volt már. Kb mintha egy hétvége alatt csapták volna össze. Büntetni kellene a forgalmazását! http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte.. )

2015. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!