Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az Android egy nagyon instabil rendszer?

Figyelt kérdés

Nem az első alkalom, csak egy friss példa:

Két játék van a tabletemen. Az egyik adatai egyik napról a másikra eltűntek, gondoltam én nem játszom végig újra, és töröltem az alkalmazást. Pár nap múlva a másik futtatásakor feljött egy hiba (valami szolgáltatás leállt), aztán még 10+ ugyanilyen. Nagy nehezen újraindítom (nem hardreset, csak menüből), erre a korábbi játék visszakerült, de több hónappal korábbi adatokkal, a fent lévő meg eltűnt, miközben az ikonja még kint volt. Újra kellett telepítenem. A levelező progiban (K9) eltűnt ez egyik fiók, amit ugyancsak pár héttel korábban állítottam be.


És ilyeneket nem először játszik el. Hasonló borulásokat utoljára DOS alatt láttam, amikor egy progi be tudta fagyasztani az egész rendszert. És hiába nem a legcsúcsabb tablet, mert akkor legyen lassú, vagy ne működjön rajta pár hardver eszköz, rendben, de ez konkrétan stabilitási gond.


Másnál nincsenek ilyen gondok?



2015. jún. 13. 19:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
nekem 2.3as android telóm van, és azon van csak annyi hiba, hogy amikor nem sikerül feltenni egy alkalmazást akkor is csökken a maradék tárhelyem
2015. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt nem írtam, hogy az enyém 4.1.1-es.
2015. jún. 13. 20:06
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha noname készüléked van, akkor simán lehet valami driverhiba, vagy rossz minőségű hardver is (pl. ez tipikusan lehet hibás flash memória jele is). Nem a tökéletesség netovábbja az Android, de Jelly Bean (4.1) óta viszonylag korrekt a rendszer.

A két legnagyobb baja a "nyíltságából" fakad. Egyrészt van ezerféle hardverkombináció, így egyrészt nem adnak hosszútávú szoftvertámogatást, másrészt előfordulnak bugos illesztőprogramok. A másik meg az, hogy telerakják bloatware-rel a gyártók a szoftvert (lásd: Samsung, Sony, stb.).

2015. jún. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Pl. Xperia P-n le kellett cserélni a gyári kernelt+firmware-t, mert hívásbugjai voltak többek közt, és bsztak javítást kiadni egy 70-80 ezres viszonylag friss készülékre.
2015. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Ilyet a 20-30e-es kategóriánál látni. Egy normális telefonon vagy tabon nincsenek ilyenek. Ha ócón, kici pézé vetted, akkor ne csodálkozz.
2015. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
67%

Én is így érzem... Váltottam Windows Phone-ra és nekem eddig két hónap alatt egyszer se akadt, nem is fagyott le.

Igaz a mostani telóm az 40 000 Ftos árkategóriában mozog, az ex androidos telóm, ami napi 7szer lefagyott az olyan 20 25 ezer lehetett... Bár úgy hallottam hogy az olcsó Windows Phone-k is fagynak, de szerintem sokkal sokkal jobb mint az android. Egyszer az életben mindenképp érdemes kipróbálni

2015. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Szirty ***** válasza:
51%
Jah. Kell neki még 10-15 év és kiforrja magát.
2015. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

"Ilyet a 20-30e-es kategóriánál látni. Egy normális telefonon vagy tabon nincsenek ilyenek. Ha ócón, kici pézé vetted, akkor ne csodálkozz."

Ja, meg S3-on, meg Xperia P-n. Már ami saját tapasztalat. Azok is ócó pici pénzé vette eszközök.

2015. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
a legnagyobb baja az androidnak hogy nem friss rendszer van sok telefonon + minden szart alapból fel van telepítve, és az a legszörnyűbb hogy törölni se engedi, csak ha rootolod, én mikkor telefon vásárláson törtem a fejem, akkor ez a kettő dolog volt az ami elijesztett az andoirdol (persze van jó készülék ott, de azok 100 ezernél kezdődnek), ezért döntöttem a WP mellet, nem tettem még ki nagy használásnak, de egyenlőre vele csak annyi a baj hogy nincs bizonyos alkalmazásokban az amit szeretnék használni (pl.: twitterben a csoportos beszélgetés)
2015. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy a kérdezőnek is, és legtöbb droid eszközre is, főleg olcsó kategóriában, a RAM hiánya a gond.

Sajnos tipikus hogy alig 512MB RAM -al szerelik, aminek bő 2/3 -át elviszi az alap rendszer, és ha telepít 1-2 kiegészítőt már meg is hallt.

Ugyan ez az oka hogy nagyobb (WP/Joomla alapú) responzív oldalakat nem is lehet velük böngészni, mert egyszerűen bezár a böngésző.

Nem a rendszerrel, hanem a rendelkezésre álló RAM mennyisége okozza a fő gondot.

Adnak 4-8GB belső tárolóhelyet, de alap rendszert is alig bírja a többi hardver paraméter.


Nos csak ennyi a gond a droiddal.


(Személy szerint jobban szeretem mint a gagyi iOS vagy a Windows Phone verziót)

2015. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!