Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az Android egy nagyon instabil rendszer?

Figyelt kérdés

Nem az első alkalom, csak egy friss példa:

Két játék van a tabletemen. Az egyik adatai egyik napról a másikra eltűntek, gondoltam én nem játszom végig újra, és töröltem az alkalmazást. Pár nap múlva a másik futtatásakor feljött egy hiba (valami szolgáltatás leállt), aztán még 10+ ugyanilyen. Nagy nehezen újraindítom (nem hardreset, csak menüből), erre a korábbi játék visszakerült, de több hónappal korábbi adatokkal, a fent lévő meg eltűnt, miközben az ikonja még kint volt. Újra kellett telepítenem. A levelező progiban (K9) eltűnt ez egyik fiók, amit ugyancsak pár héttel korábban állítottam be.


És ilyeneket nem először játszik el. Hasonló borulásokat utoljára DOS alatt láttam, amikor egy progi be tudta fagyasztani az egész rendszert. És hiába nem a legcsúcsabb tablet, mert akkor legyen lassú, vagy ne működjön rajta pár hardver eszköz, rendben, de ez konkrétan stabilitási gond.


Másnál nincsenek ilyen gondok?



2015. jún. 13. 19:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

@H.Tibor87

Gondolom elolvastad a kérdést.

2015. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
igen, a programok memória hiány miatt váratlanul lefagynak, és ezért adatvesztés lép fel. :-)
2015. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A memóriahiány egy dolog, de mondjuk egy Linuxon attól még nem száll el az egész rendszer. És attól hogy állt vissza egy hetekkel korábbi állapot, félig-meddig?


A készülék Prestigio Pro Duo 7, 1GB RAM. Kínai, de azért nem mondanám noname-nek. De abban lehet valami, hogy a gyártók szinte mindig a készülékre kell(?) hogy fabrikálják a rendszert. Pedig illő lenne csak a drivereket megírni, attól viszont nem szabadna megmakkania. Ha meg nincs elég RAM, akkor paterolja ki a progit, de ne szálljanak el a rendszer szolgáltatások. Szóval nem értem, hogy lett kitalálva a kernel, hogy ilyen érzékeny. Komolyan nem értem, hogy lett ilyen sikeres.


Amúgy köszi a válaszokat, jöhet még, ha van. :)

2015. jún. 14. 00:44
 14/27 anonim ***** válasza:

Elég egyedi eset. Ha nem hardverhiba, akkor tényleg fogja a ramot valami. A korábbi állapot visszaállása lehet valamiféle journaling adatbázis következménye, maga az app gondoskodik róla ebben az esetben gondolom. A linux kernel azért nem annyira fagyaszthatatlan. Elhiszi, hogy fontos egy-egy taszk, és ha durva ramelfogyás van, miközben valami csak foglal és foglal memóriát (de legalábbis szeretne), akkor csúnyán beakad a cucc. Nagy megbízhatóságú rendszereken azért megoldható, hogy ne legyen bolond folyamat (nyilván akinek életében volt már root fiókja fontos helyen, az azért tudna mesélni, hogy nem mindig), és ott nem fontos bolondbiztosra tervezni a kernelt. 99,99%-ban fölösleges köröket futna, mindezt azért, mert linux szerveres világtól idegen kódminőséget feltételezne. Desktop rendszereken persze van az úgy, hogy begajdul a cucc, főleg mert ott meg nem esne jól többéves verziókat használni, lehetőleg nagymúltú szoftverekből, meg desktopon nem is 10-15 év folyamatos fejlődéstörténet egy-egy progi, inkább az oldalágak, a nulláról újraírt következő verziók és a kísérletezgetés terepe, ehhez képest viszont bámulatos stabilitással.


Androidnál még ehhez hozzádobódik a Dalvik/ART rengeteg furcsasága, meg az az érdekes jelenség, hogy amikor jól kihasználja a VM a ramodat, magyarul tele (de nem igazából tele, leginkább cache a gyorsabb appok közti váltogatáshoz), akkor elég jókat töpreng mégis, míg nem szabadítasz fel némi ramot. A fejlesztők tagadnak, bár nem hiszem, hogy az utóbbi pár évben voltak kétmagos, 1,5GHz alatti, 0,5-1GB rammal megrakott kütyü közelében... Az meg azért mégiscsak beteg egy kicsit, hogy egy WP8 vígan elél fél giga rammal, és annak ellenére, hogy Windows, igazán suhan, és nem is hagy cserben kb. soha.

2015. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nekem is Prestigio -m van, 4055 DUO -s készülék.

Én csak annyit csináltam miután rootoltam, hogy a gyári plusz app -okat kicsit megnyirbáltam.

Ma már 1 éve gond nélkül megy, bármi adatvesztés, és probléma mentesen.

Sőt teljesítményben jobb mint pl. az azonos árkategóriájú SAMSUNG eszközök.


A korábbi vissza állás más probléma lehet, ott inkább valami rendszer karbantartó appra gyanakszom.

Páromnak a Cleaner Master progi csinált hasonlót, olyan szépen megtisztította, hogy zenék, videók, és telefonszámok is eltüntek. :-)

2015. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Az enyém nincs rootolva. Talán épp ez a baj? :))

Köszi a válaszokat!

2015. jún. 14. 18:50
 17/27 A kérdező kommentje:

Egyébként direkt nem a Linux alaprendszert szidom, hanem ezt a Dalvik nevű "csodát" rajta.

Nem lett volna jobb egy valódi Linux rendszert rátenni? :)

2015. jún. 14. 19:49
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert akkor a google nem tudná uralni az alkalmazásokat. :-D
2015. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Ez igaz. :))
2015. jún. 15. 01:34
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

Az úgy meg van,hogy dalvik már nincs?

plusz, hogy miért kellett? Ha nincs, akkor ennyire értesz hozzá

2015. jún. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!