Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan 3d modelleket keresek...

Olyan 3d modelleket keresek blender nevű programba amiknek van csontvázuk és lehet mozgatni őket. Hol találok ilyeneket?

Figyelt kérdés
AZ is jó belinkeltek nekem egy férfi és egy női modellt. Előre is köszönöm.

2015. jún. 21. 18:54
 1/6 tabaki ***** válasza:
2015. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha makehuman-al megcsinálom és inportálom a blenderbe akkor csak egy sima testet kapok vagy azt tudom mozgatni is?
2015. jún. 21. 19:26
 3/6 tabaki ***** válasza:

Igen. Az .MHX formátumban exportált modelleket a Blender tökéletesen fogadja. Ehhez előbb engedélyezned kell a User Preferences képernyő Addons fülének Import-Export részében az Import-Export: Import: MakeHuman (.mhx) lehetőséget -- az új beállítás elmentése után már benne lesz a File → Import menüben, mint „MakeHuman (.mhx)...” menüpont.

A figurák mozgatórendszere erősen eltér attól, amit megszoktál, de jól használható. Eddig még nem találtam meg, hogy hogyan lehetne átállítani a hagyományos csontforgatásra. Amikor nem a pózt állítgatod, csak a vázat szerkeszted, akkor az a szokásos csontrendszer formájában jelenik meg.

Létezik egy nemhivatalos fejlesztés az .mhx2 fájlok kezelésére (ha jól értem, ezt a naprakész MakeHuman exportálja, énnálam még régebbi változat van fönt, nem tudtam kipróbálni), amely lehet, hogy jobb. Bővebben itt ismerkedhetsz vele:

[link]

2015. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tabaki

Tudnál küldeni egy másik linket, mert ez már nem él.

Köszönöm

2015. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

Remélem, tudsz vele kezdeni valamit, én azóta se próbáltam ki:

[link]

[link] mhx2-documentation/import-into-blender/

2015. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Na, kipróbáltam az .MHX2-t, a jelek szerint tök jó. Olvasd el figyelmesen, hogy mit hova kell bemásolnod. MakeHumanból exportálás előtt állíts be neki egy csontváztípust a Rigging menüben, és mértékegységként métert adj meg.
2015. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!