Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FreeBSD-t, Ubuntu Linuxot...

FreeBSD-t, Ubuntu Linuxot vagy Solarist (Openindiana) érdemesebb-e használnom?

Figyelt kérdés

Ubit már ismerem ,csak iszonyatos neki a hardverigénye így váltanék. Néhány kérdés a FreeBSD-ről és Solaris-ról:

Megfeleőbbek -e hétköznapi felhasználásra mint a Linux ?

Telepíthetők -e rájuk a megszokott GUI-k ?


+ néhány fontos szoftver:


felület: icewm

böngésző: midori

iroda: abiword , gnumeric , prezi (online)

multimédia: gnome player

grafika: mypaint


És ennyi , ezek bőven kimerítik az igényeim , szóval ha ezeket tudják akkor megfelelnek nekem.



2015. jún. 22. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
BSD meg a Solaris szerverekhez való, nem asztali gépre. Maradj a linuxnál, esetleg próbálj másikat az ezerféle disztró közül.
2015. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Telepíthetők -e rájuk a megszokott GUI-k ?"

Épp azok igénylik a legtöbb erőforrást.

Próbálj egy Debiant, és arra tegyél fel egy neked szimpatikus asztali környzetet.

Vagy esetleg LMDE+MATE.

[link]

2015. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Solarist az Oracle feljleszti.Virtuális környezetnek és szervernek.

FreeBSD ugyan ugy mint a Linux nyílt forráskodú.Van szereveres és desktopos változata is.A parancsok ugyan azok mint a Linux-ban mert mind a 2 Unix.

Linux-ból nem feltétlenül Ubuntut.Van több száz disztró.

A leghíresebbek:Ubuntu,Linux Mint,Debian,Arch,Gentoo,Kali,Zorin OS,Manjaro,OpenSUSE,Cent OS,Elemantary OS.

Hackintosh.Ha nincs AMD hardwared csak Intel és Nvidia 90% hogy müködik.Van több féle is.Nem ismerem annyira.

2015. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz:Az Oracle Solaris az biztosan nem.

FreeBSD megér egy probát.Kevés rá a program nagyon.De 200% hogy nem kapsz vírust.Mert erre nem csinálnak. :D

2015. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

" A leghíresebbek:Ubuntu,Linux Mint,Debian,Arch,Gentoo,Kali,Zorin OS,Manjaro,OpenSUSE,Cent OS,Elemantary OS. "


A Mint meg az ubi tökugyanaz , cinnamonál ráadásul jobban zúgott a gép mint unity-nál. KDE agyonbonylított nekem , de úgysem opció a magam 512 gigájával.

Arch vonal nekem nem jön be , Gentoo tetszik , igényes , 100% -ig user által irányított ,de rengeteg időmbe fog telni fordítgatni összepakolni ,viszont megéri , jó munkához idő kell.. Ha mégsem akkor nincs más alapon Debian.


Manjaro: Egy trutyi , egy szar , egy fos , és még enyhén fogalmaztam , kernel pánikok , frissítés utáni összeomlás , előre telepített flash player meg steam meg hasonlók amire semmi szükségem...szégyen ez a disztró , még olyan szinten sincs mint a netrunner , mandriva és társai , biztos van akinek tetszik vannak akik egy lubuntuhoz hasonló hulladékot is képesek használni.


Kali , Zorin, elementary: Na ezeket nem ismerem , de utána néztem és....ezek valószínűleg egy idő után elfognak tűnni a süllyesztő legmélyebb bugyraiba ahogy a hozzájuk hasonló össze vissza forkolt gányolt rendszerekkel is történt.


Cent os: hááááát.... rpm rendszerek közül a legvállahatóbb , de inkább nem.


opensuse: Suse Sose. KDE-re optimizált de még arra is szarul , már a frissítéskezelő bugos , lassú , összeomlós. Nálam már a grafikus telepítője hibát jelzett sőt lefagyott több percre (pedig nem a magam szar gépére telepítettem). A redmondiakkal is aláírták a szerződést hogy ők legyenek a suse egyik fő forgalmazói. Ráadásul rpm.

Bullshit.


Solaris: Openindianat próbáltam , nagyon kevés a csomag és lassú... ezt inkább nem használom.

Még Freebsd felmegy a gépemre , ha ez sem akkor tényleg Gentoo

. Eredetileg használtama Gentoot csak éppena sok fordítgatás ellenére sem éreztem 100%-osnak a rendszert , kb gyorsaságban olyan volt mint az ubuntu (hivatalos unitys ubuntu jó , a többi változata azok már kevésbé..)

2015. jún. 22. 23:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Az OpenSUSE nem szarul optimalizált. Az egyik, ha nem a legjobb KDE disztró. Főrendszerként használom 2 éve. Még egy hibaüzenetet sem láttam tőle, nemhogy fagyást és hasonlót. Lassúnak sem lassú. Legalábbis annak, aki veszi a fáradtságot a KDE normális beállítására.

Másik rendszerem a Manjaro. Netinstallból telepítettem az XFCE-t tavaly. Azóta hibátlanul teszi a dolgát. Pedig mindig a legújabb kernellel használom.

Linux Mintből is egész jó lett az új, mivel a cinnamon 2.6 sokat javult teljesítményben.

Debian 8.1 is elmegy. Csak az a bajom vele, hogy sok minden elavult benne már most. Ami másnak lehet nem baj, de nekem nem mindegy, hogy van-e pl. hw gyorsítás.

Chakra linux is jó, csak kár a hiányos csomagválaszték.

Még a Voyager is elég tetszetős, hiába a Xubuntura épül.


Nekem egyedül ezek jöttek be. A Mageia, Fedora, *buntu, EOS, Sabayon és többi baromira nem. Főleg a Fedora.

2015. júl. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A Mint meg az ubi tökugyanaz..."

Látom, kened-vágod a témát. :DD

2015. júl. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kézdező:Neked DOS-t vagy LFS Linux-ot ajánlok.

[link]

100%-ig felhasználó által irányítva.

2015. júl. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha már Linuxot használsz , a Freebsd nem fog sok pluszt nyújtani hozzá képest ,ugyanúgy közösségi fejlesztésű , programok ugyan lesznek rá jócskán , de mégsem ajánlom sem ennek , sem pedig a Solarisnak sem pedig annak forkjainak a használatát.

Ubuntu helyett pedig Debiant ajánlanék , sokkal könnyebb a fenti igényeket azon megvalósítani (ahogy bármilyen más igényeket is).


"Debian 8.1 is elmegy. Csak az a bajom vele, hogy sok minden elavult benne már most "


Ezen könnyű változtatni , lehet használni a testinget , vagy amit én teszek: Debian Stable + backports. Így megvalósítható , hogy a rendszerem egyszerre stabil legyen és friss szoftvereket használhassak.

2015. júl. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozz egy Lubuntu-val vagy Puppy Linux-xal! Annak kisebb a gépigénye.
2017. febr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!