Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van Inkscape-ben aszimme...

Miért van Inkscape-ben aszimmetria egy csomó esetben?

Figyelt kérdés
Pl veszek egy szabályos kört, útvonallá alakítom és kitörlöm egy pontját a négyből, akkor nem lesz szimmetrikus, azaz a két megmaradó érintő eltérő meredekségű és hosszú lesz általában, ahelyett hogy szimmetrikusak lennének, hiszen semmi nem tünteti ki egyiket vagy másikat relatíve.

2015. jún. 23. 21:53
 1/3 tabaki ***** válasza:
Hm, neked érintőpontok maradnak a szomszédok? Nekem csúcspontokká alakulnak. De kétségtelen, hogy azok se lesznek okvetlenül szimmetrikusak. Úgy képzelem, hogy először az egyik pontot alakítja át, a következőnél pedig már nem az eredeti kört, hanem a megváltozott lefutású görbét veszi alapul.
2015. jún. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
azt nem tudod véletlenül pontokat hogyan lehet kijelölni? egérrel téglalapot húzva ki tudom jelölni, mai beleesik, de sokszor nem foglalhatók téglalapba, amiket ki akarok jelölni, és eddig még nem jöttem rá, hogy hogyan lehet. Gondolom valami billentyűt le kéne nyomni, de nekem nem működik a ctrl vagy ilyesmik. (OSX-et használok)
2015. jún. 24. 09:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon durva ez az Inkscape, például veszek egy kicsit görbe alakzatot aminek van egy egyenes szakasza, és arra tükrözöm, majd a két részt összekombinálom (path union), és a kombinálás hatására berak plusz pontokat random helyekre, ráadásul nem is smooth pontokat pedig korábban csak azok voltak.
2015. jún. 24. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!