Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék írni egy tanulmányt...

Sasa69 kérdése:

Szeretnék írni egy tanulmányt és azt elmenteni úgy a számítógépemre, hogy később kinyomtassam vagy cdre menthessem . A wordpad programon hiába állítom be a sorok hosszúságát, mikor elmentem, miért nem úgy menti el, ahogy megírtam?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A Wordpad-ot felejtsd el, csak RTF formátumot tud menteni, ami nagyon korlátolt. Ha Microsoft Office-ra nincs lehetőséged, legalább egy Libre Office-t tölts le, és ments az alapértelmezett formátumába (.odf emlékeim szerint), de .doc-ba is menthetsz.
2015. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly "könyvszerű" kiadványt akarsz készíteni ami sok oldalból áll, akkor ajánlom a latex nyelvet. (texstudio vagy texmaker-el szerkeszthető). Pdf-be konvertál. 150-200 oldalas dokumentumokat szoktam vele összerakni, műszaki rajzokkal, képletekkel, ábrákkal, tartalomjegyzékkel és forrásjegyzékkel. Egyszerűen tökéletes! Gyenge gépen sem probléma a könyvszerkesztés és szépen paraméterezhető. Kicsit bonyolultabb kezelni mint egy office-t de sokkal jobb!!

(Ha túl bonyolultnak találod akkor én is a LibreOffice-t javaslom!)

2015. jún. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(Annyit hozzáfűznék, hogy a latex-et a BME-től az MIT-ig mindenhol használják. Egyetemisták számára ismerős "fekete biblia" (analízis könyv) is ebben készült. Szegeden komplett sablont készített az iskola a szakdolgozathoz.)
2015. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen , könyvszerű , sokoldalas irományt szeretnék . Úgy , hogy először rámentem a gépemre és később kinyomtatni vagy cdre kiírni . A lényeg az lenne , hogy amikor elmentek egy oldalt a gépemre , azt később ugyan olyan sorformátumban adja vissza .
2015. jún. 24. 17:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeket !
2015. jún. 24. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

(Itt nem minden leírás naprakész, de kiindulási alapnak megfelelő.)


Ilyesmit lehet vele csinálni:

[link]



Ha már jól megy a dolog, akkor érdemes motort váltani (latex-ről xelatex-re) és még jobb végeredmény érhető el. Ha kell segítség írj nyugodtan!

2015. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!