Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetne ilyen programot...

Lehetne ilyen programot csinálni? Ha igen, kihez forduljak az ötletemmel kapcsolatban ( itt szakemberre vagy cégre gondolok )?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok programozó ,(gimnaazista vagyok ) de már régóta van egy ötletem , egy számítógépes játék . Utánanáztem az interneten , és sehol sem találtam . A játék témája egyébként szimuláció lenne ( itt nem a repülős , buszos v. vonatosokra gondolok ) , hanem egy katasztrófa szimulációs programra . ( Lehet , hogy ez kevés embert érdekel , de elmondom a játék felépítését ) . Grafikáról annyit , hogy teljesen valósághű program lenne . A játék lényege : bármilyen természeti katasztrófa típust ( vulkánkitörés , tornádók , hurrikánok , cunamik , földrengések , aszteroida becsapódások ) létrehozni a Föld bármelyik városában . Még a zárójelhez kapcsolódóan annyi , hogy lenne ilyen viharrendszer készítő ( storm system creator ) , ahol lehetne útvonalat tervezni a viharoknak , beállítani a típusát ( monocellás , multicellás v. szupercellás ) , az út vonalakon lennének csomópontok , ahol azt lehetne beállítani , hogy hol hozzon létre tornádót (itt fent lenne az Fujita-skála 0-5-ig ) , be lehetne állítani a tornádó méretét , sebességét . A többi katasztrófához például vulkánkitörésnél akár kialudt vulkánokat is újra lehetne éleszteni és megnézhetnénk , milyen lenne egy kitörés pl a Badacsonyban . Aszteroida becsapódásnál az aszeroida átmérőjét , fajtáját ( vas , fém , jég stb ) , cunaminál a hullám magasságát , erejét , földrengésnél a richter-skála szerinti erősséget , hurrikánnál szélsebességet , csapadékintenzitást ( utóbbit lehetne a storm system creatorban , ill. jégesőt is be lehetne állítani ) . Nagyjából így nézne ki a játék . Elnézést a hosszú szövegért , csak már régóta tartogatom magamban ezt az ötletet . Ha nem lehet elkészíteni , akkor valahogy el lehetne hozzám juttatni ? Ha egyáltalán lehet -e ilyet készíteni . Én nagyon örülnék , ha el lehetne ezt készíteni , ha lehet , akkor nekem elküldeni . De nem akarok ezzel senkit se zavarni , csak elmondtam az ötletemet Aki ráér , az kérem válaszoljon , vagy ossza meg a véleményét . Előre is köszönöm !
2015. aug. 3. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

És ezt te melyik szuperszámítógépen akarod futtatni? Azon amelyiket most rendelt Obama, vagy azon amelyiket az évszázad végén terveznek majd unokáink?

Ugye vágod, hogy te a valóságot akarod leprogramoztatni..

2015. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy szaros időjárás előrejelzést számoló gép milliókba kerül(nem forintban), és az sem tudja egy pár napnál tovább kb megmondani, hogy milyen idő lesz
2015. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!