Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ugyan olyan az összes...

Miért ugyan olyan az összes Linux?

Figyelt kérdés

Tudom, a linux karakteres felület és a rá telepített keretrendszertől függ, hogy néz ki a rendszer megjelenése.

Mindezek tudatának ellenére NEM értem, miért néz ki minden linux ugyan úgy.


Mindegyik linux átvette a Windows-rendszerek tálcáját és hasonlóságait, DE AZ ilyen rendszereknél a tálca egy kalap sz@rral ér fel, mert a windows Tálca azért jó, mert egyszerű gombkombók vannak hozzá + olyan elemek amik a windowst támogatják a használók felől.

Linuxok ugyan így néznek ki, csak semmi Linux beütés.

Egyedül talán az Ubuntu próbált valami alkotni, de nekem az meg nagyon nem tetszik. Egyrészt energiaigényes, másrészről számomra nem áll kézre a használata. Nem is ez lenne a lényeg, hogy disztrókat emlegessünk, hanem, hogy megvitathassam, miért néz ki minden Linux ugyan úgy vagy miért másol híres op-rendszerekről külsőt.

Remek multi-asztalos megoldása van, ami egy Windows rendszeren nincs, mégsem ezeket próbálják kiaknázni, hanem szétmajmolják az OSX-et meg a Windowsokat...

Miért?

Mit kell azért tennem, hogy valaki megalkosson egy olyan rendszerfelületet ami a Linuxot szolgálja és nem a windows-OSX kopyból épül fel, hogy a Linux előnye háttérbe kerüljön?


Akár én is szívesen terveznék egyet, de a tervezésnél elakadok, hisz leprogramozni nem tudom.:_(

Ha már itt tartunk, nincs olyanra lehetőség, hogy valamilyen tervezőnek elküldöm az ötleteimet és azok megvalósítják azt? Annyi mindent eltudnék képzelni a Linuxba, ami SEHOL nem található meg és SEHOL alatt azt értem, hogy EGY létező rendszerben sincs ilyen...


Mindenesetre, hogy ezt leírtam, összeállítom a saját megjelenésrendszeremet, hátha találok lehetőséget a magvalósítására.

Hisz ingyenes... Akkor csak vállalkozó szellemű emberekre van szükség. Vagy nem?



2015. aug. 9. 16:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Végső soron az apple is úgy lopta a grafikus felületet , picipuha pedig azt plagizálta tovább.

A unity pedig legjobban a gnome3-ra hajaz , beállítások menüpont pl tök ugyanaz mind a kettőnél.

Sulixról én még nem is hallottam , zorinról már igen , de szvsz ezeket messziről el is kerülném ,mert egyszerűen nem jók normális hosszútávú használatra (bugok , instabilitás , vagy egyszerűen csak disztró megszűnése) saját tapasztalataim alapján a Debian , Redhat vagy Arch közül a legérdemesebb választani. Profiknak ott van még a Gentoo vagy Lfs , de ezek mögött is viszonylag kevesen állnak. A felületek is ezeken a disztrókon működnek a legstabilabban.

2015. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
>>1-es: Ez egyáltalán nem így van. A GNU projekt azért jött létre, hogy egy szabad operációs rendszert hozzon létre, amivel akármilyen szabadalmazott rendszert le lehet váltani, és így szükséges, hogy legalább olyan kényelmesen használható legyen, mint a többi, hogy a szabad szoftverre való váltás ne okozzon gondot. Amúgy meg a windows olyan, hogy ha nem tetszik nem lehet használni, mert egy Unix filozófiát követő rendszeren csak azt az összetevőt kell lecserélni, ami nem tetszik (pl. az ablakkezelőt/asztali környezetet). És miért ne lehetne egy új ötlete az OP-nak? Azért van ennyi választási lehetőség, mert sok olyan ember volt, akinek semelyik meglévő sem tetszett (gondolok a szabad szoftverekre).
2015. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

(előző vagyok)

Ha pedig másmilyet szeretnél, ajánlom hogy telepíts fel egy archlinuxot (bináris terjesztésű, gyorsan telepíti acsomagokat, manapság nagyon elterjedt) vagy Gentoot (sokkal több lehetőség van mint archnál, nagyon sok minden beállítható, szinte minden csomag fönt van az eredeti repoban, ACCEPT_LICENCE változó, amivel például beállítható, hogy csak szabad szoftvert engedjen föl (erre archnál ott a parabola)) Aztán ezekre pedig parancssoros programokat (pl.: Torrent: transmission-daemon & transmission-remote-cli, Zene: mpd & ncmpcpp, Szövegszerkesztés: vim, Fájlkezelő: GNU coreutils, IRC: irssi, tox: toxic) aztán egy minimális lehetőleg dinamikus ablakkezelő (awesome, i3, dwm), Videó: mplayer, PDF: mupdf vagy zathura, Böngésző: luakit vagy uzbl, lockscreen: slock, terminálemulátor: st & tmux, Képnézegető: feh, screenshot: scrot, hangerő: alsamixer, youtube: youtube-viewer+youtube-dl és mpsyt zenéhez. Én így használok egy Gentoo-t awesome wm-el, és nem érzem, hogy másolná a windowst. Próbáld ki!

2015. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Gentoo, felírva:D Majd kipróbálom őt is.:))
2015. aug. 26. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!